Reklama [góra]

/center>

I Przegląd twórczości muzycznej i plastycznej w MoryniuW środę 25 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu odbył się I Przegląd twórczości muzycznej i plastycznej dzieci z Klubu Małego Artysty oraz wokalistów i zespołów
z MOK. Imprezę przygotowano w nowo powstałym miejscu, mieszczącym się na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury – tzw. „Zielonym Zakątku”. Jest to miejsce, gdzie w otoczeniu zieleni uczestnicy różnych zajęć będą mogli realizować swoje artystyczne projekty, integrować się z innymi grupami osób, również niepełnosprawnymi, gdzie będą się odbywały spotkania autorskie i spotkania literackie.

Wernisaż pt. „Świat w obłokach” prezentował prace wykonane przez dzieci
i młodzież w ramach zajęć plastycznych prowadzonych przez instr. Maję Rumbuć. Dzieła odzwierciedlały zmiany zachodzące w przyrodzie, pokazywały czego dzieci doświadczają
w kontakcie z naturą, przedstawiały różne zabawy plastyczne, które dzieci zwłaszcza najmłodsze bardzo lubią. Uczestnicy zajęć pokazali, że potrafią zachwycić się pięknem zmieniających się
w przyrodzie barw i kształtów, a dzięki swoim umiejętnościom i znajomościom różnych technik wypowiedzieć się w twórczości plastycznej.


Podczas przeglądu zaprezentowano również prace posiadające walory artystyczne wykonane przez uczestników sobotnich – twórczych zajęć rękodzielniczych prowadzonych przez panią Agatę Kagan.

W koncercie pt. „Piosenka jest dobra na wszystko” wystąpili wokaliści
i zespoły muzyczne: Wesołe Nutki, Iskierki, Słoneczka, The Stars. Była to okazja do zaprezentowania się wszystkich uczestników zajęć muzycznych pod kier. instr. Ewy Kwiecień.
Mogliśmy usłyszeć ciekawe, aktorskie wykonania i zobaczyć oryginalne choreografie do piosenek. Wśród wykonawców debiut swój na scenie miał dziecięcy zespół „Słoneczka” i solistka Zosia Tarnowska.

„Piosenka... - jak mówi tytuł - ...jest dobra na wszystko”, wprowadza w dobry nastrój, rozwija wyobraźnię i inwencję twórczą, wyzwala energię i swobodną ekspresję muzyczną. Praca
z mikrofonem uczy pewności siebie, odwagi i otwartości dziecka. Koncert dał możliwość sprawdzenia się na scenie wielu początkującym wokalistom i wieloletnim wykonawcom.

Największą radość – jak się okazało – sprawiły dzieciom upominki w postaci dyplomów
i pamiątkowych medali, którymi zostały nagrodzone za systematyczną i wytrwałą pracę.

Dyrekcja i Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu składają serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w powstanie Zielonego Zakątka, są to: Arkadiusz Rogalski, Aleksander Ogonowski, Piotr Cacek, Anna i Marcin Gątarkowie, Krzysztof Plinta, Nadleśnictwo Mieszkowice. Bardzo dziękujemy również wszystkim rodzicom za wspaniałe wypieki i słodycze, grupie plastycznej „Piąty Wymiar” za użyczenie sztalug, wszystkim obecnym za niepowtarzalną atmosferę.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.