Reklama [góra]

/center>

Jest program 500+ na dziecko, będzie program "mieszkanie 500+" - poseł Krzysztof Zaremba w Gryfinie [foto]


Biuro poselskie posła Krzysztofa Zaremby będzie funkcjonowało w Gryfinie, otwarcie połączone ze spotkaniem z posłem miało miejsce we wtorek 31 maja.

Biuro posła Zaremby będzie funkcjonowało w dotychczasowej siedzibie PiS w przychodni "Chrobry" w Gryfinie. Na uroczyste otwarcie zaproszono gości i dziennikarzy. Spotkanie prowadził sekretarz zarządu PiS i zarazem radny Rady Powiatu w Gryfinie Tomasz Mirakowski.

Krzysztof Zaremba mówił między innymi o realizacji obietnic partii rządzącej, programie 500+ oraz podatku od banków i hipermarketów. W swoich wypowiedziach mocno krytykował poprzedni rząd.

O potrzebach regionu wspomniał Rafał Mucha, z sali padały pytania dotyczące pomocy dla Frankowiczów, płacy minimalnej czy służby zdrowia.

Poseł PiS zapowiedział kolejny program mający na celu wsparcie rodzin, , tym razem tych, które nie mają możliwości zakupu własnego lokum - jedna rodzina będzie mogła kupić jedno mieszkanie i spłacać je w czynszu a następnie, np. po 20 latach, wykupić. To propozycja dla osób, które nie maja zdolności kredytowej w bankach ale stać ich na płacenie czynszu.

Podczas spotkania wystąpili dzieci i młodzież z GDK.
Mówiono również o potrzebie modernizacji elektrowni Dolna Odra, Krzysztof Zaremba zapewniał, że nie ma żadnych planów likwidacji instalacji przemysłowych na terenie naszego województwa. Jako jedną z szans rozwoju regionu, podano udrożnienie Odry co spowoduje rozwój żeglugi śródlądowej.


Tomasz Mirakowski wspomniał o problemach szpitali powiatowych, głównie partnerstwie publiczno - prywatnym, które niekoniecznie się sprawdza - nie można szpitali powiatowych likwidować, odchodzimy od komercjalizacji szpitali. Problem jest nie tylko z Gryfinem, jest kilka problemów ze szpitalami w województwie, placówki musza wrócić do finansowania z budżetu państw - odpowiedział K. Zaremba.

Krzysztof Zaremba w przeszłości był posłem i senatorem wybranym z ramienia Platformy Obywatelskiej, pełnił również funkcje przewodniczącego regionu PO. W 2009 roku odszedł z partii, próbował startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W 2010 roku przyłączył się do klubu parlamentarnego PiS. W wyborach w 2015 roku został wybrany do Sejmu z list PiS w okręgu szczecińskim.

Zobacz zdjęcia na stronie gryfino24.info

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.