Reklama [góra]

/center>

Międzynarodowe spotkanie w Korczaku [foto] [video]W ramach realizacji projektu Erasmus+ „Natura jest naszą siłą” w dniach 25-29 kwietnia w chojeńskim gimnazjum odbyło się spotkanie szkół partnerskich: College Andre Malraux w Granville (Francja), Muusap Atuarfia w Saattut-Uummannaq (Grenlandia) oraz Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie (Polska). Mieliśmy przyjemność gościć trzyosobową delegację uczniów i nauczycieli z Grenlandii oraz piętnastoosobową delegację z Francji. W tym samym czasie podobne spotkanie miało miejsce w Saattut na Grenlandii, gdzie wybrała się nasza czteroosobowa delegacja.


Podczas tego tygodnia uczniowie wszystkich szkół przedstawili swoje działania projektowe, zwiedzili ogród dendrologiczny w Przelewicach i uczestniczyli tam w zajęciach laboratoryjnych, spacerowali po Dolinie Miłości w Zatoni Dolnej i umocowali w wyznaczonym miejscu tablice z nazwami roślin, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Nadleśnictwo Mieszkowice, spotkali się z burmistrzem naszego miasta. Uczniowie i nauczyciele z Francji i Grenlandii uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, a każdego dnia cała społeczność szkolna integrowała się na boisku szkolnym w czasie aktywnych przerw.

W czwartek 28 kwietnia br. odbył się w szkole zaplanowany wcześniej „Wieczór polski”, w którym uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice, uczniowie i nauczyciele gimnazjum. Uczestnicy projektu krótko zaprezentowali jego cele, wykonali wspólny taniec i zaprosili do degustacji tradycyjnych polskich potraw przygotowanych przez rodziców. Dobry nastrój tego wieczoru i miła atmosfera spowodowały, że mogliśmy na żywo usłyszeć, w wykonaniu Pana Mathiasa Jensena (dyrektora szkoły w Saattut), oryginalnej grenlandzkiej wersji ballady o pięknie gór.

Dziękujemy rodzicom uczniów uczestniczących w projekcie za pomoc w przygotowaniu atrakcyjnego spotkania oraz firmie Pana Jacka Fedorowicza „Reklama od A do Z” za ufundowanie baneru.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.