Reklama [góra]


Po raz 41. pobiegli w Krzywinie [foto] [video] [wyniki]


W piątek 13 maja po raz 41 wystartowała Krzywińska Liga Biegów Przełajowych, która przywiodła na boisko przy ulicy Widuchowskiej liczną rzesze młodych miłośników biegania z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. 

Od 23 lat organizatorami tego wielkiego przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa w Krzywinie, a współorganizatorami Klub Olimpijczyka „Krzyś”, Ochotnicza Straż Pożarna w Krzywinie, Koło Gospodyń Wiejskich w Krzywinie, Sołtys i Rada Sołecka w Krzywinie, Krzywiński Ludowy Uczniowski Klub Sportowy, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Widuchowej.Obecnie osobą koordynującą organizację biegów przełajowych jest Grażyna Magdziak dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzywinie pełniąca również funkcję przewodniczącej, istniejącego od 2003r. Klubu Olimpijczyka „Krzyś”.

Partnerami biegów jest: Gmina Widuchowa,Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski oraz Zachodniopomorska Rada Olimpijska. Patronat honorowy nad imprezą objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.

Z zaproszenia skorzystało wielu znamienitych gości, m.in. prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć, wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos, Sekretarz Gminy Widuchowa Andrzej Stachera, przedstawiciele Przyckiego Klubu Olimpijczyka: Maria Ziarkowska i Izabela Goclik, a także znani olimpijczycy: Krzysztof Pierwieniecki, Renata Chilewski,Wojciech Matusiak oraz absolwent krzywińskiej podstawówki, paraolimpijczyk –Michał Gadowski.

Impreza rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Flagę olimpijską na maszt wciągnęła Weronika Nowicka, a olimpijski znicz zapalił Cezary Dworzyński.

Na zwycięzców czekały miejsca na podium,medale (miejsca I-III),dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe(miejsca I-VI) .Wszyscy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale uczestnictwa.

Sponsorami imprezy i nagród głównych byli: Urząd Gminy Widuchowa, Zachodniopomorska Rada Olimpijska, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Ochotnicza Straż Pożarna w Krzywinie, BS Gryfino, Zarząd Oddziału ZNP w Widuchowej, Pan Eugeniusz Stachera, Pan Michał Lidwin, Firma „Espana”, Fliegel Textilservice- oddział Nowe Czarnowo, DJ Meble, Sklep sportowy ul. Szczecińska Gryfino, Małgorzata i Artur Ryż.

Wśród przedszkolaków nagrodę dodatkową, misia strażaka wylosowała dziewczynkaz Przedszkola w Widuchowej adużego pluszowego misia chłopiec Przedszkola z Lubanowa.

Rower górski wylosował uczeń z Krzywina, pluszowego misia uczeń z Widuchowej, tablet uczeń z Kołbacza, piłkę z autografami Olimpijczyków uczeń z Krzywina. Dodatkowo rozlosowano wiele nagród pocieszenia ufundowanych przez Fliegel Textilservice- oddział Nowe Czarnowo oraz sklep sportowy na ul. Szczecińskiej w Gryfinie.

Pączki dla wszystkich uczestników imprezy ufundowali Państwo Małgorzata i Artur Ryż.

W Krzywińskiej Lidze Biegów Przełajowych w kategorii szkół podstawowych wzięły udział szkoły z Widuchowej, Krzywina, Lubanowa, Kołbacza, Krzymowa, Brwic, Bielic, Chojny, Gryfina, Szczecina. W kategorii gimnazjów Widuchowa, Przelewice, Kołbacz.


WYNIKI KLASYFIKACJI ZESPOŁOWEJ:


W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce ZS Widuchowa
II miejsce SP Krzywin
III miejsce SP Lubanowo

W kategorii gimnazjów:
I miejsce ZS Widuchowa
II miejsce Gimnazjum w Przelewicach
III miejsce Gimnazjum w Kołbaczu

WYNIKI KLASYFIKACJI INDYWIDUALNEJ
ROCZNIK 2011 I MŁODSI


Dziewczynki i chłopcy:
1. Gołębiowska Natalia Krzywin
2. Gralak Alicja Widuchowa
3. Dylewski Sebastian Lisie Pole
4. Mańkowski Franciszek Krzywin
5. Weiland Szymon Lubanowo
6. Kupidura Eryk Krzywin

ROCZNIK 2010

Dziewczynki:
1. Bindas Gabriela Brwice
2. Witek Lena Brwice
3. Miazga Julia Lubanowo
4. Krzak Julia Lubanowo
5. Napona Julia Krzywin
6. Boruta Zuzanna Krzywin

Chłopcy:
1. Tokarzewski Oliwier Lubanowo
2. Doryń Rafał Lubanowo
3. Karbowski Gabriel Lubanowo
4. Babarowski Alex Widuchowa
5. Kapturek Filip Gryfino
6. Rębacz Bartosz Krzywin

ROCZNIK 2009

Dziewczynki:
1. Chałtas Jagoda SP 2 Chojna
2. Gil Julia SP Chojna
3. Kulczyk Malwina Bielice
4. Czarnecka Patrycja Widuchowa
5. Korczyńska Nadia Widuchowa
6. Krzyżanowska Oliwia Brwice

Chłopcy:
1. Stasiowski Marcel Widuchowa
2. Kuratnik Oscar Widuchowa
3. Równicki Hubert Widuchowa
4. Walczak Brajan Lubanowo
5. Toporek Franciszek Krzywin
6. Zając Wojciech Krzywin

ROCZNIK 2008

Dziewczynki:
1. Kuziemkowska Agnieszka Widuchowa
2. Białkowska Oliwia
3. Masiubańska Julia Krzywin
4. Wierycz Aleksandra Krzywin
5. Kamińska Maja Krzywin
6. Łowicka Jagoda Widuchowa

Chłopcy:
1. Zając Wiktor Widuchowa
2. Bigus Krzysztof Krzywin
3. Major Kacper Lubanowo
4. Woźniak Daniel Lubanowo
5. Puzik Michał Widuchowa
6. Smolak Julian Widuchowa

ROCZNIK 2007

Dziewczynki:
1. Wojtasik Nikola Krzywin
2. Smętek Julia Widuchowa
3. Głębocka Zuzanna Lubanowo
4. Mateusiak Ola Widuchowa
5. Luby Weronika Widuchowa
6. Korkuś Zuzanna Widuchowa

Chłopcy:
1. Skrzypa Jakub Lubanowo
2. Szudzikowski Oskar Lubanowo
3. Pietrasz Maciej Widuchowa
4. Łazarow Patryk Brwice
5. Smętek Szczepan Widuchowa
6. Famulski Jakub Krzymów

ROCZNIK 2006

Dziewczynki:
1. Mlak Martyna Widuchowa
2. Kubicka Otylia Widuchowa
3. Jabłońska Katarzyna SP 2 Chojna
4. Wójś Lena Widuchowa
5. Mazurek Kinga Widuchowa
6. Kubiszewska Otylia Widuchowa

Chłopcy:
1. Gralak Miłosz Widuchowa
2. Kocyk Brajan Widuchowa
3. Piotrowicz Dawid Kołbacz
4. Kołodziejczyk Mateusz Widuchowa
5. Gronkowski Adam Widuchowa
6. Mateusiak Hubert Widuchowa

ROCZNIK 2005

Dziewczynki:
1. Szkraba Wioletta Bielice
2. Jaworska Daria Widuchowa
3. Knap Amelia Widuchowa
4. Kondej Ola Widuchowa
5. Sroka Joanna Krzywin
6. Leszczyńska Oliwia Krzymów

Chłopcy:
1. Madej Tomasz Widuchowa
2. Wojtasiak Kajetan Szczecin
3. Makuch Kacper Widuchowa
4. Borowiak Jan Kołbacz
5. Wojtiuk Kacper Lubanowo
6. Jarząb Hubert Krzywin

ROCZNIK 2004

Dziewczynki:
1. Włoch Dominika Widuchowa
2. Dziuba Marcelina Widuchowa
3. Lis Aleksandra Krzywin
4. Raj Marcelina Widuchowa
5. Zeuge Nell Bielice
6. Lidwin Aleksandra Kryzwin

Chłopcy:
1. Brzyski Konrad Kołbacz
2. Kiedrzyń Oliwier Kołbacz
3. Smela Bartek Kołbacz
4. Klisowski Adrian Krzymów
5. Wośkowski Damian Krzywin
6. Luby Filip Krzywin

ROCZNIK 2003

Dziewczynki:
1. Jóźwiak Zuzanna Widuchowa
2. Klisowska Daria Brwice
3. Łuczak Maja Krzywin
4. Stańczak Katarzyna Bielice
5. Czajkowska Julia Kołbacz
6. Nowicka Weronika Krzywin

Chłopcy:
1. Kaczyński Filip Widuchowa
2. Mateusiak Jakub Widuchowa
3. Gołowieniec Kacper Kołbacz
4. Trojanowski Kamil Krzymów
5. Zimoląg Michał Krzymów
6. Szachniewicz Krystian Widuchowa

ROCZNIK 2002

Dziewczynki:
1. Pomykała Zuzanna Widuchowa
2. Kuziemkowska Katarzyna Widuchowa
3. Mastela Maria Widuchowa
4. Kuratnik Klaudia Widuchowa
5. Gwiaździńska Vanessa Kołbacz
6. Paliwoda Kornelia Przelewice

Chłopcy:
1. Glanert Marek Widuchowa
2. Głębocki Wojciech Widuchowa
3. Grzeszczak Wiktor Widuchowa
4. Szczupak Mikołaj Widuchowa
5. Olszewski Patryk Widuchowa
6. Zakrzewski Wojciech

ROCZNIK 2001

Dziewczynki:
1. Jaworska Patrycja Widuchowa
2. Bącela Klaudia Widuchowa
3. Łuczak Magdalena Widuchowa
4. Zwierzchowska Dominika Widuchowa
5. Ciastko Sara Kołbacz
6. Paliwoda Sandra Przelewice

Chłopcy:
1. Luby Jakub Widuchowa
2. Czernecki Adrian Widuchowa
3. Czernecki Arkadiusz Widuchowa
4. Winnicki Juliusz Widuchowa
5. Kucharczyk Arek Przelewice
6. Palus Jakub Kołbacz

ROCZNIK 2000

Dziewczynki:
1. Zielińska Malwina Przelewice
2. Jabłońska Anna Przelewice
3. Stankiewicz Małgorzata Przelewice
4. Fedorska Honorata Widuchowa
5. Gęborowska Dominika Widuchowa
6. Smyka Patrycja Przelewice

Chłopcy:
1. Benka Kamil Przelewice
2. Chudzikowski Eryk Przelewice
3. Maszkowski Kamil Widuchowa
4. Błaszczyk Marcel Przelewice
5. Malewicz Adrian Przelewice
6. Cieśla Kuba Widuchowa

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.