Reklama [góra]

/center>

Pomóż Piotrowi i Innym - Zostań potencjalnym Dawcą szpiku i komórek macierzystych

Cały czas trwa akcja pomocy dla Piotra Misury, mieszkańca gminy Cedynia, który choruje na ostrą białaczkę szpikową.

Piotr Misiura to 53-letni mieszkaniec Lubiechowa Dolnego, wieloletni nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń młodzieży z Cedyni, Osinowa Dolnego i innych miejscowości z gminy Cedynia. Praca z młodzieżą od zawsze była jego największą pasją.

- Zawsze czerpałem ogromną radość z tego, że mogę uczyć kolejne pokolenia, które potem dorastają, osiągają sukcesy i spełniają swoje marzenia” – mówi Piotr. „Najważniejsze w moim życiu są moja rodzina, przyjaciele i praca – dodaje. Piotr wraz ze swoją żoną Renatą wspólnie wychowuje dwie wspaniałe córki: Asię i Olę. Niestety życie Piotra i jego rodziny zmieniło się diametralnie, kiedy dowiedział się, że cierpi na ostrą białaczkę szpikową.

Choroba odebrała mu możliwość pracy oraz kontaktu z rodziną i przyjaciółmi, które czyniły każdy dzień jego życia wyjątkowym. Być może jedynym ratunkiem dla niego będzie przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.

Więcej jest zdrowych ludzi aniżeli tych chorych, dlatego ważne jest, aby zdrowy człowiek pomógł choremu. Przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku. Być może to właśnie Ty uratujesz życie mnie lub innym chorym! – apeluje Piotr.

W pomoc dla Pana Piotra włączyła się fundacja DKMS, która prowadzi działania informacyjne oraz organizacyjne we wspieraniu walki z rakiem krwi (białaczką).

Gmina Cedynia wspólnie z fundacją przeprowadzi akcję informacyjno - rejestracyjną. W niedzielę 5 czerwca 2016r, w godzinach 10.00-16.00 w trzech punktach: w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Cedyni (ul. Roli-Żymierskiego 21), w świetlicy wiejskiej w Lubiechowie Dolnym, oraz w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu na targowisku Polenmarkt w Osinowie Dolnym. 

W Cedyni podczas rejestracji dawców, będzie pobierana krew, natomiast w Lubiechowie i Osinowie- wymaz z policzka. Z informacji przekazanych nam przez fundację DKMS, w naszej Gminie jest zarejestrowanych już ponad 100 osób.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.