Reklama [góra]

Rozgrywki piłkarskie wkraczają w decydującą fazę [foto]


Piłkarskie ligi wchodzą w decydującą fazę. Do końca rozgrywek IV ligi oraz wojewódzkiej i regionalnej okręgówki pozostało już tylko 5. kolejek. Pod koniec maja liga skończy się również dla piłkarzy B-klasy. 

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy trzy fotorelację z boisk w regionie
Zobacz zdjęcia: Odra Chojna - Iskra Białogard
Zobacz zdjęcia: Chrobry Lisie Pole - Rurzyca Nawodna
Zobacz zdjęcia: Odra Chojna - Ina Goleniów (juniorzy)W IV lidze o utrzymanie walczą piłkarze Odry Chojna. Biało - zieloni w sobotę na własnym stadionie zremisowali 1-1 z Iskrą Białogard, drużyną, która również walczy o utrzymanie. Wynik jest szczęśliwy dla gospodarzy, którzy do 70. minuty przegrywali, bramkę wyrównującą zdobył Paweł Zatorski.
Sytuacja chojeńskiego klubu nie jest najlepsza, zespół czekają pojedynki z ekipami, które zajmują wyższe miejsca w tabeli. Nie jest również pewne ile drużyn ostatecznie spadnie z ligi.

W Klasie Okręgowej pewnie po awans zmierza zespół Energetyka Gryfino. Energia w meczu 25. kolejki pewnie pokonała Pomorzanina Nowogard 3-0. Szansę na awans mają również piłkarze Morzycka Moryń, do miejsca dającego możliwość grania w wyższej lidze brakuje im 2 punktów. W ostatnim meczu piłkarze z Morynia pokonali zespół Polonii Płoty 4-2.

W Klasie Okręgowej grupa Szczecin Południe w górnej części tabeli o awans walczą trzy ekipy z naszego powiatu - Odrzanka Nest Paliwa Radziszewo, Błękit Pniewo i Czarni Lubanowo. Niepewni ligowego bytu mogą być ekipy Orła Trzcińsko Zdrój, Mieszka Mieszkowice i Zielonych Zielin.
W sobotnich meczach Odrzanka niespodziewanie zremisowała bezbramkowo z Mieszkiem a Błękit przegrał z Mechanikiem Warnice 0-3. Zieloni u siebie wygrali z Sępem Brzesko 4-1, a Orzeł Trzcińsko Zdrój w Lubanowie uległ Czarnym aż 5-1.

Chrapkę na awans w A-klasie grupie 4 ma Czcibor Cedynia. Zadanie nie będzie jednak łatwe, liderem jest Ogniowo Babinek o lidera walczy również zespół KP Przecław. Ligę niżej spadnie prawdopodobnie LUKS Krzywin.
Wyniki 20. kolejki spotkań: Zryw Kołbaskowo - Ogniwo Babinek 1-3, Goplana Żabów - Iskra Banie 2-3, Chrobry Lisie Pole - Rurzyca Nawodna 3-3, Czarni Czarnówko - KP Przecław 1-2, Łabędź GryfHurt Widuchowa - LUKS Krzywin 4-3, Unia Swochowo - Witniczanka Witnica 3-2, Czacibor Cedynia - Pro Team Żarczyn 7-1.

W B-klasie grupie 5 liderem jest Gryf Nowelin, który już w ten weekend może zapewnić sobie awans. To najbardziej nieprzewidywalna liga.
Wyniki 15. kolejki spotkań: Błękitni Białęgi - Gryf Noewelin 3-3, Sekwoja Brwice - Tywa Swobnica 8-0, Olimpia Troszyn - Zryw Góralice 0-7, Korona Klępicz - Odra Czelin 2-0.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.