Reklama [góra]

Rozpoczęcie sezonu spinningowego koła Odra Chojna na jeziorze Kiełbicze


We wtorek 3 maja Koło wędkarskie nr 84 PZW Odra Chojna zorganizowało na jeziorze Kiełbicze pierwsze w tym roku zawody spinningowe. Rywalizacja wśród członków koła toczyła się o punkt w klasyfikacji grand prix koła, ale również o nagrody rzeczowe, bony upominkowe i puchary za największego szczupaka i okonia. 

Start zawodów zaplanowany został na godz: 7:00 a koniec rywalizacji przewidziany był na godzinę 12:00. Łodzie z zawodnikami zaczęły odbijać od brzegu punkt 7:00 i kilka minut później niosły się informacje o pierwszych tego dnia złowionych rybach. Podczas pięciogodzinnej rywalizacji zawodnicy łowili szczupaka, ale w dużej mierze padały te, którym brakowało do wymiaru ochronnego od 2-5 cm. Część wędkarzy łowiła również okonia, aby zagwarantować sobie pierwsze punkty w klasyfikacji końcowej, ale i tym razem nie było łatwo o wymiarowego okonka. 

Po pięciu godzinach zmagań łodzie dopływały do brzegu a na twarzach wędkarzy nie brakowało uśmiechu i zadowolenia z uzyskanych wyników. Podczas grillowanego poczęstunku komisja sędziowska podliczała wyniki i tym samym wyłoniła najlepszych tego dnia spinningistów. 

Na zdj. tytułowym zwycięzca zawodów Marcin Pisanko, powyżej Marcin Przybyła z największym złowionym tego dnia okoniem. 
W klasyfikacji punktowej koła bezkonkurencyjny okazał się Marcin Pisanko, który do ważenia przedstawił dwa szczupaki o wadze 2250 g. i 2420 g., które dały wynik końcowy 4.670 g., drugie miejsce przypadło dla Mariusza Strzelczyka 1.330 g. trzecie miejsce zajął Paweł Bucyk wynikiem 1.280 g. Cała trójka zwycięzców nagrodzona została pucharami oraz bonami upominkowymi i nagrodami rzeczowymi. Następnie przyszedł czas na nagrodzenie zwycięzców w klasyfikacji największy szczupak i największy okoń. Największego szczupaka tego dnia złowił Marcin Tekieli 2.940 g., i to w jego ręce powędrował puchar i nagroda rzeczowa w postaci kija spinningowego ufundowana przez Firmę Foto Studio AD Andrzej Stelmach z Chojny. Puchar za największego okonia powędrował w ręce Marcina Przybyły, który do ważenia przedstawił okonia o wadze 370 g.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.