Reklama [góra]

/center>

Śmieci wysypują się z koszy bo pojemników jest za mało?


O problemach z odbiorem odpadów komunalnych notorycznie informują nas nasi czytelnicy. Problem dotyczy gmin należących do Związku Gmin Dolnej Odry. Od kwietnia wywozem odpadów zajmuje się nowy podmiot - konsorcjum Spóła Gmin Dolnej Odry i Eko Fiuk. 

Nasz dziennikarz rozmawiał z prezesem firmy Spółka Gmin Dolnej Odry Cezarym Krzyżanowskim.

- Zdarzały się różne awarie, zdarzenia losowe, jeżeli kierowcy nie zdąża wykonać trasy danego dnia, muszą ją dokończyć następnego. Np. na Osiedlu Lotnisko (w Chojnie - red.) kosze odbierane są we wtorki, tym razem zostały odebrane w środę, opóźnienie wynosiło kilka godzin - powiedział nam prezes SGDO.

Pomimo tego, że w tym przypadku opóźnienie wynosiło zaledwie kilka godzin, pojemniki w wielu miejscach były przepełnione od kilku dni. Prezes SGDO zasugerował, że problem może wynikać z ich nieodpowiedniej ilości- Regulamin mówi o minimalnej ilości na mieszkańca (pojemników - red.). Zarządcy powinny dostosować ilość pojemników do rzeczywistej ilości wytwarzanych odpadów.

Nasi czytelnicy dopytują również o selektywną zbiórkę odpadów, nie wszędzie podstawione zostały kosze na segregowane śmieci. Pojemniki mają zostać dostawione a te, z których już korzystają mieszkańcy, będą systematycznie opróżniane.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.