Reklama [góra]

/center>

Sprawcy napadu na nastolatka zatrzymani po dwóch miesiącach


Policja po dwóch miesiącach zatrzymała sprawców napadu na 17-letniego mieszkańca Gryfina. Do zdarzenia doszło w lutym. 

W lutym br. dwóch mężczyzn późnym popołudniem na ulicy Krasińskiego w Gryfinie napadło na nastolatka mieszkającego na tej ulicy.
- Po spryskaniu twarzy młodego chłopaka sprawcy wyrwali mu telefon komórkowy marki Samsung Galaxy S5 po czym jeden ze sprawców zbiegł w kierunku bloku przy ul. Krasińskiego tzw. czternastoklatkowca a drugi w kierunku ulicy 11-go Listopada. Podjęte bezpośrednio po zdarzeniu czynności przez policjantów nie doprowadziły do zatrzymania sprawców - informuje asp. sztab. Bogumił Prostak - po prawie dwóch miesiącach od napadu gryfińscy kryminalni ustalili, że telefon komórkowy utracony w wyniku napadu rabunkowego jest w posiadaniu młodego mieszkańca naszego miasta. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania i w wyniku przeszukania zabezpieczyli skradziony telefon komórkowy. Dotarcie do sprawców napadu było już kwestią czasu.

Gryfińscy policjanci zatrzymali 18-letniego Krystiana Sz. mieszkańca gminy Banie oraz jego kompana z tej samej gminy. 

Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie w ubiegły piątek Sąd Rejonowy w Gryfinie tymczasowo aresztował na 3 miesiące 18 letniego Krystiana Sz. Wobec drugiego ze sprawców Sąd zastosował poręczenie majątkowe. Nieletni paser odpowie przed Sądem Rejonowym w Gryfinie Wydział Rodzinny i Nieletnich. Za dokonanie rozboju dwóm mieszkańcom gminy Banie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.