Reklama [góra]

Sprawcy napadu na stację paliw zatrzymani po 8 miesiącach [foto]


Po blisko 8 miesiącach od zdarzenia na stacji paliw "Apexim" w Osinowie Dolnym chojeńscy kryminalny przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zatrzymali dwóch sprawców napadu rabunkowego. 

Do napadu doszło 30 września ubiegłego roku. Około godziny 3:00 dwóch zamaskowanych mężczyzn wtargnęło na teren stacji, przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali pracowników i skrępowali ich ręce opaskami. Ukradli pieniądze w kwocie 30 tysięcy euro i uciekli do lasu. Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania, jednak nie przyniosły one rezultatu. 


W poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców naszego powiatu - 25-letniego Iwo S. mieszkańca gminy Moryń oraz 25-letniego Jacka S. mieszkańca gminy Cedynia. 

- W wyniku przeszukań policjanci zabezpieczyli cześć skradzionych w czasie napadu pieniędzy w postaci euro. Za skradzione pieniądze sprawcy kupili m.in. samochód, komputer, sprzęt AGD. Część pieniędzy wydali na bieżące wydatki. Przedmioty te zostały zabezpieczone przez policję - informuje asp. sztab. Bogumił Prostak - zatrzymani mężczyźni przyznali się do dokonania napadu rabunkowego i i opisali przebieg zdarzenia. W trakcie napadu posłużyli się atrapą pistoletu, który po napadzie utopili w jednym z jezior na terenie gminy Mieszkowice.

Z jednym z zatrzymanych odbyła się wizja lokalna, podejrzany wskazał jak wyglądał napad i ucieczka z miejsca zdarzenia.

Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie oraz Prokuratury Rejonowej w Gryfinie Sąd Rejonowy w Gryfinie wobec obu zatrzymanych zastosował areszt na dwa miesiące. Za dokonanie napadu rabunkowego z użyciem broni podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


fot. materiały policji (KPP Gryfino)

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.