Reklama [góra]

Trzcińsko-Zdrój zaprasza na Europejską Noc Muzeów oraz grę miejską


Dnia 21.05.2016 w godzinach 17:00-00:00, po raz II w Izbie Pamięci w Trzcińsku Zdroju odbędzie się Europejska Noc Muzeów. W programie sesja referatowa, koncert zespołu Trzy Krzesła oraz premiera gry miejskiej: Gra Tajemnic. 

Dodatkowo dostępne będą wystawy stałe i czasowe. Podczas tej nocy będzie można poznać i spróbować kuchnię dawnego Pomorza oraz zobaczyć modelowe stanowisko archeologiczne przygotowane przez studentów ze SKAUSa. Dodatkowo zaplanowana jest wystawa rzeźb absolwentek Liceum Plastycznego w Szczecinie, średniowieczne gry planszowe oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zapraszamy do Izby Pamięci.

Gra miejska to najnowsza forma aktywizacji oraz integracji. Gra nie tylko zmusza do aktywności fizycznej ale i wymaga logicznego myślenia i rozwiązywania zadań. 

Gra Tajemnic, którą chcemy Państwu zaprezentować to historia, którą znamy z książek połączona z historią alternatywną. Brakująca historia została opracowana w ciekawy sposób, może nieco niesamowicie i nieprawdopodobnie. Choć brak dowodu nie jest jeszcze dowodem braku. Gra miejska ma nie tylko uczyć ale też bawić, stąd tak luźna forma. W grze są odwołania do historii powszechnej, historii lokalnej oraz wiedzy naszych rodziców czy też dziadków. Gracze mogą korzystać ze wszystkich źródeł wiedzy, nawet internetowych. Gra skierowana jest do wszystkich dla których łamanie szyfrów i rozwiązywanie zagadek to czysta przyjemność. Gra ta może być rozgrywana w grupie, więc czekamy na całe rodziny. 

Oficjalna rozgrywka, gdzie dla pierwszych, którym uda się rozwiązać czekają drobne nagrody odbędzie się 21.05.2016 o godzinie 18 w Izbie Pamięci w Trzcińsku Zdroju. Gra będzie dostępna później w Izbie Pamięci, Biblotece Miejskiej oraz w internecie. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.