"Nasi" na triathlonowych zawodach w Lipianach

W miniony weekend w niedalekich Lipianach odbyła się I edycja imprezy "Triathlon Lipiany". W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z naszego regionu.

Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy - krótszą sprinterską i dłuższą olimpijską.

Dystans olimpijski obejmował pływanie na odcinku 1,5 km, wyścig rowerem na trasie 40 km i bieg na dystansie 10 km. Najszybszy był zawodnik z Lublina, który całość ukończył w czasie 2:00:42. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Chojny. Wojciech Greguła zajął 5. miejsce z czasem 2:18:20, a 15. był Sylwan Barcz z czasem 2:25:18. Na tym dystansie wystartowało ponad 80 zawodników.

Na dystansie sprinterskim (0,75 km pływanie, 20 km rower i 5 km bieg) wystartował Paweł Dziadkiewicz z Chojny. Całość ukończył w czasie 1:14:44 i zajął 22. miejsce. Najlepszy na tym dystansie był zawodnik ze Szczecina, który ukończył rywalizację z czasem 1:01:55. Drugi był Jakub Rudziński z Gryfina.