Reklama [góra]

Ponad milion złotych dofinansowania na budowę wiaduktu w gminie Moryń


Ponad milion złotych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego pozwoli na sfinansowanie budowy wiaduktu drogowego w Starym Objezierzu, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 125 na terenie gminy Moryń. We wtorek 7 czerwca br. w Moryniu podpisana została umowa o realizacji inwestycji. W spotkaniu udział wziął wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Umowa podpisana została pomiędzy dyrektorem Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie i firmą APEX-ROBOZIEM w Stargardzie i dotyczy realizacji inwestycji: Budowa obiektu inżynierskiego (wiadukt drogowy) Stare Objezierze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 125 – teren gminy Moryń. Wartość inwestycji to dokładnie 1 015 994,05 zł. Całość będzie sfinansowana z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.


Budowa wiaduktu na drodze wojewódzkiej 125 ma kluczowe znaczenie dla mieszkańców trzech gmin: Morynia, Mieszkowic i Cedyni. Jest to droga tranzytowa dla transportu ciężarowego i osobowego, wykorzystywana przez mieszkańców do codziennych dojazdów do okolicznych miejscowości.

Realizacja inwestycji ułatwi wymijanie pojazdów na tym odcinku drogi i dzięki temu znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa. Wpłynie to także na bezpieczeństwo ruchu turystycznego ze względu na fakt, że DW 25 często wykorzystywana jest przez osoby podróżujące pomiędzy Polską i Niemcami.

Wiadukt będzie elementem infrastruktury drogowej w ramach projektowanej sieci dróg rowerowych Pomorza Zachodniego. Projektowana trasa rowerowa ma przebiegać przez Gminę Moryń po byłej trasie kolejowej Gozdków - Siekierki i prowadzić będzie pod budowanym wiaduktem na DW 125.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.