Reklama [góra]

Powiatowy konkurs przyrodniczo - łowiecki "Leśna Przygoda" [foto]


W Zespole Szkół w Baniach odbył się V Powiatowy Konkurs Przyrodniczo – Łowiecki „Leśna Przygoda” pod hasłem „Zwierzęta chronione w Polsce”. W tym roku wzięło w nim udział siedem trzyosobowych zespołów z siedmiu gimnazjów naszego powiatu, wyłonionych podczas eliminacji szkolnych.

Konkurs odbył się pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego oddział w Szczecinie. Uczestnicy konkurowali w dwóch częściach – pierwsza polegała na rozwiązaniu testu o tematyce przyrodniczo - łowieckiej, a punkty zdobyte przez uczestników indywidualnie zasiliły konto całej drużyny z danej szkoły. 

Druga część konkursu to rozwiązywanie zadań i zdobywanie punktów grupowo. Suma punktów decydowała o podium. Uczniowie wykazali się niesamowitą wiedzą nie tylko przyrodniczą ,ale również znajomością zwyczajów łowieckich , gwarą łowiecką , a także bezbłędnie rozpoznawali ssaki leśne po głosach jakie wydają, czym bardzo zaimponowali przybyłym gościom. Fundatorami nagród w konkursie były Koła Łowieckie „Orlik” i „Dziczy Las”, Nadleśnictwo Myślibórz, Wójt Gminy Banie – Pani Teresa Sadowska, zarząd spółki Eko -Myśl, oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Baniach – Pan Arkadiusz Augustyniak.

Laureaci konkursu:
  • I miejsce - Gimnazjum z ZS w Chojnie: Igor Bogusław, Ryszard Wójcik, Agnieszka Juś, op. Anna Zatorska.
  • II miejsce - Gimnazjum nr I w Gryfinie: Aleksandra Domagała, Żaneta Żebiałowicz, Łukasz Baraniecki, op. Katarzyna Ludwiniak    
  • III miejsce - Gimnazjum w ZS w Baniach: Nikola Senisz, Aleksandra Miecznikowska, Anna Krzywaźnia, op. Izabella Senda    
  • IV miejsce - Gimnazjum w ZS w Widuchowej: Wojciech Bachłaj, Hubert Ksel, Rafał Bła, op. Daniel Zwoliński    
  • V miejsce - Gimnazjum w Mieszkowicach: Patrycja Michlewicz, Oliwia Dalmata, Wiktoria Henk, op. Bogusława Chojnacka    
  • VI miejsce - Gimnazjum w Gardnie: Damian Łukaszewicz, Michał Zerek, Paweł Ziółkowski, op. Ewa Mular    
  • VII miejsce - Gimnazjum w Moryniu: Ada Kaniewska, Julia Osowska, Radosław Birger, op. Zofia Olszewska  
Organizatorzy konkursu Izabella Senda i Bogusława Zasadzińska serdecznie dziękują sponsorom za hojność, a opiekunom za wytrwałość z nadzieją że  w kolejnych latach będzie się on cieszył  jeszcze większym zainteresowaniem. 
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.