Reklama [góra]

/center>

Szkoła w Czelinie ma imię i sztandar


2 czerwca to wyjątkowa data w historii Szkoły Podstawowej w Czelinie.Tego dnia nastąpiło oficjalne nadanie Szkole Podstawowej imienia Młodych Ekologów oraz przekazanie Sztandaru. Z okazji tak wyjątkowego i niecodziennego wydarzenia w życiu naszej społeczności mogliśmy gościć w szkole zaproszonych Gości, Władze Oświatowe, Władze Gminy, Dyrektorów Szkół, Przedszkola oraz MGOK z terenu Gminy Mieszkowice wraz z Pocztami Sztandarowymi, Uczniów, Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły, Rodziców oraz Mieszkańców.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. NMP Częstochowskiej w Czelinie, celebrowaną przez księdza Marka Szczuckiego w asyście ks. wicedziekana prob. kan. Czesława Dobrowolskiego, który wygłosił Homilię, podkreślając w niej uniwersalizm i aktualność nauk świętego Franciszka. W czasie tej Mszy Św. nastąpiło również uroczyste poświęcenie sztandaru szkoły.

Na następny etap uroczystości zgromadzeni przeszli do szkoły. Ta część rozpoczęła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która powitała dostojnych gości.


Kolejnym punktem było odczytanie przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Henryka Rzepczaka Uchwały Rady Miejskiej w sprawie nadania imienia Szkole Podstawowej w Czelinie oraz przekazanie „Aktu nadania szkole imienia Młodych Ekologów" przez Burmistrza Mieszkowic Andrzeja Salwę Pani Dyrektor. Następnie Przyjaciele Szkoły i Darczyńcy dokonali wbicia pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandaru: Halina i Jan Malewscy, Henryk Rzepczak, Sołectwo Czelin, Iwona i Włodzimierz Radziejewscy, Koło Gospodyń Wiejskich w Czelinie, Jerzy i Kazimiera Baczyńscy, Helena i Zbigniew Chodynieccy, Janina Przespolewska, Bożena i Andrzej Głowaccy, Kazimiera Atroszko, Ilona i Maciej Henk, Marek Szczucki, Renata i Henryk Głowaccy, Danuta i Andrzej Zieja, Maria Paszko – Żuk, Monika i Grzegorz Kaczmarek, Marzenna i Marek Obolewicz, Sołectwo Stare Łysogórki, Maria Skowrońska, Aneta i Krzysztof Hamkało, Sołectwo Stary Błeszyn, Józef Łuszczek, Nadodrzańskie Zrzeszenie Pszczelarzy, Szczepan Atroszko, Donata i Zbigniew Kmiecik, Andrzej Salwa, Tomasz Karwowski, Stanisławai Jerzy Michalscy, Wiesława i Daniel Henk, Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Handlu i Usług „DREWEX”, Maria Spirzak, Dagmara i Marcin Milczarek, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, Joanna i Adam Narewscy, Nadleśnictwo Mieszkowice, Bożena Dorywalska.

Po czym przedstawiciele Rady Sołeckiej – przekazali sztandar Dyrektorowi Szkoły, a Pani Dyrektor powierzyła sztandar uczniom - chorążemu i asyście.

W dalszej części uroczystości dzieci odśpiewały hymn szkoły, po czym odbyło się ślubowanie uczniów na sztandar.

Po uroczystym ślubowaniu głos zabrali zaproszeni Goście, którzy nie szczędzili serdecznych słów podziękowań, uznania dla działalności szkoły oraz ciepłych życzeń

Następnie zgromadzeni w prezentacji multimedialnej mieli okazję poznać historię szkoły, oraz dowiedzieć się o realizowanych projektach, podejmowanych akcjach, dawnej i bieżącej działalności, przedsięwzięciach i sukcesach naszych uczniów.

Po przemówieniach gości i części oficjalnej ceremonii nadania imienia szkole nastąpiła część artystyczna, nawiązująca tematycznie do imienia szkoły – imienia „Młodych Ekologów”.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Marzenna Obolewicz jeszcze raz podziękowała przybyłym gościom i wszystkim obecnym oraz zaprosiła do zwiedzenia szkoły.

Po zakończeniu obfitującej w ważne wydarzenia uroczystości wszyscy zebrani mieli czas na swobodne rozmowy, wymianę spostrzeżeń i dzielenie się wrażeniami podczas przygotowanego poczęstunku.

Dzięki nadaniu imienia nasza szkoła uzyskała indywidualną tożsamość.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.