Udany występ zawodników Klubu Motorowego Chojna na torze w Rosówku

Udany występ zaliczyli zawodnicy Klubu Motorowego Chojna podczas Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie rozegranych 5 czerwca na torze w Rosówku. Przy wysokiej temperaturze i w tumanach kurzu ścigało się 194 zawodników, w tym 10 z Chojny.

Najwięcej punktów zdobyli nasi zawodnicy w klasie MX Quad: Roman Gwiazda zdobył 1 miejsce wygrywając dwa wyścigi, Kamil Wolicki zajął 4 miejsce a Tomasz Kosiński 11.

Kolejne zwycięstwo w klasie MX2 odniósł Kilian Ramm również wygrywając dwa wyścigi a jego brat Colin 8 miejsce na 40 startujących.

W klasie MX1 23 miejsce zajął Krzysztof Lichota wyprzedzając 12 przeciwników.

Najliczniej obsadzoną klasą była MX Masters (powyżej 40 lat):
  • 25 miejsce - Łukasz Kugler
  • 27 miejsce - Toni Roth
  • 31 miejsce - Andre Seiffert
  • 37 miejsce - Wiesław Rataj

Dwa dni przed zawodami podczas treningu jedyna zawodniczka KM Chojna Alicja Karpik doznała kontuzji (złamana ręka) i musi trochę poczekać na możliwość kolejnych startów.

Kolejne zawody już 12 czerwca w Nowogardzie, a w Chojnie przedostatnia VII runda 25 września.