Reklama [góra]

Chojna – ekologiczne miasto. Ostatnia szansa na dofinansowanie!6 lipca Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie rozpoczął czwarty i prawdopodobnie ostatni już nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w ramach programu Prosument, którego celem jest dofinansowanie małych, przydomowych instalacji do produkcji energii odnawialnej, głównie instalacji fotowoltaicznych.

Na spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Chojnie organizowanym przez firmę piTern, które odbyło się 15 czerwca 2016 roku stawiło się bardzo dużo osób zainteresowanych fotowoltaiką i dofinansowaniami na te przedsięwzięcia. Dzięki temu wielu mieszkańców Chojny już w najbliższym czasie będzie się cieszyć własną elektrownią słoneczną, która da wymierne korzyści ekologiczne, ale przede wszystkim ekonomiczne dla domowego budżetu, a samo miasto Chojna zaświeci na zielono na mapie Polski.

Wszystkim tym, którzy nie mogli być obecni na spotkaniu w Urzędzie Miasta przypominamy, że w każdej chwili mogą się skontaktować z naszym ekspertem ds. energii odnawialnych i umówić bezpłatne spotkanie pod nr 603-304-431

WFOŚiGW w Szczecinie jest jednym z kilku wojewódzkich funduszy ochrony środowiska, które zaangażowały się w realizację programu NFOŚiGW pt. „Prosument”. Szczeciński WFOŚiGW jest w tym zakresie z pewnością w gronie najlepiej radzących sobie wojewódzkich funduszy.

Fundusz na zakup i montaż instalacji udziela kredytu oprocentowanego 1% w skali roku i dofinansowuje przedsięwzięcie w wysokości 40%. Pozostałą część kosztów, czyli 60% wartości instalacji rozkłada na wygodne, niewielkie raty. Dzięki temu nie jest wymagany absolutnie żaden wkład własny, gdyż raty spłacane są z zaoszczędzonych rachunków. Należy tu nadmienić, że osoba posiadająca własną instalację, rozlicza się z zakładem energetycznym co 12 miesięcy, a co za tym idzie, nie otrzymuje już regularnych rachunków tak jak do tej pory co dwa miesiące. A dzięki rocznemu bilansowaniu, o rachunkach może w zasadzie zapomnieć.
WFOŚiGWw Szczecinie szacuje, że kwota 50 mln zł przyznana mu w kolejnej edycji programu Prosument pozwoli na zamontowanie na terenie województwa zachodniopomorskiego około 1200 nowych mikroinstalacji OZE. 

Czym jest fotowoltaika ?
Moduły fotowoltaiczne (PV) przekształcają promienie słoneczne na prąd elektryczny, który dalej jest wykorzystywany na bieżąco w naszych domach. Nasłonecznienie w Polsce jest bardzo stabilne i korzystne dla tego typu systemów. Polskie prawo już dziś pozwala także na przyłączanie mikroinstalacji fotowoltaicznych do sieci energetycznej. Dzięki uchwalonej ustawie tzw. Mały Trójpak Energetyczny dostawca energii elektrycznej ma obowiązek bezpłatnego przyłączenia instalacji fotowoltaicznej poprzez wymianę licznika energii na dwukierunkowy. Posiadając instalację PV ograniczamy zużycie energii elektrycznej z sieci energetycznej do minimum. Tym samym stajemy się niezależni od wzrostu cen energii elektrycznej.
Produkcja własnego prądu pozwala na znaczne oszczędności. Typowa 4 osobowa rodzina zużywa rocznie ok. 3000 kWh. Zamontowana instalacja PV o mocy 3,0 kW wyprodukuję rocznie ok. 3000 kWh – jest to znaczący udział w rocznym zużyciu energii elektrycznej. Aby uzyskać taką moc powinniśmy zainstalować 12 modułów fotowoltaicznych o mocy maksymalnej 250 Wp. Należy także pamiętać o tym, iż żywotność instalacji PV to ponad 25 lat !
Aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji fotowoltaicznych prosimy o kontakt z naszym ekspertem pod numerem telefonu 603-304-431. Spotkanie i konsultacja z naszym doradcą technicznym jest BEZPŁATNA.  Już dziś jest czas, aby słońce pracowało na Twoje spokojne jutro.

Firma piTERN pomaga już dziś!
Firma piTERN od 13 lat zajmuje się tylko i wyłączenie systemami solarnymi, jako jedna z niewielu firm w Polsce ma na swoim koncie realizację instalacji fotowoltaicznych o megawatowych mocach, działając na terenie Europy zdobyła doświadczenie w tej innowacyjnej branży.
Obecnie piTERN wspiera inwestorów, rolników i osoby prywatne w rozwijaniu projektów fotowoltaicznych. Działający w firmie piTERN dział projektowy pomaga w wyborze odpowiednich rozwiązań technologicznych.

ZAPRASZAMY NASZĄ STRONĘ www.pitern.pl

Dariusz Szumiło – Sołtys Dobropola. 
Instalację uruchomiłem w kwietniu zeszłego roku. Ma moc 5 kW (kilowatów) i na dzień dzisiejszy mam już wyprodukowane ok 5200 kWh, czyli więcej niż się można było spodziewać. Wcześniej płaciłem za rachunki ok 500 złotych co dwa miesiące, rocznie to była kwota 3000 złotych. Teraz rachunków już nie dostaję, bo energia wyprodukowana z mojej instalacji pokrywa moje zapotrzebowanie, a za nadwyżki płaci mi Enea. Skorzystałem oczywiście z programu Prosument i dofinansowania 40%, a resztę spłacam sobie z kredytu oprocentowanego 1%. Rocznie kosztuje mnie to nieco ponad 1500 pln, tak więc instalacja spłaca się sama z zaoszczędzonych rachunków. Chyba jak większość klientów rozpatrywałem oferty z kilku firm, ale górę wzięło wieloletnie doświadczenie firmy i absolutnie się nie zawiodłem.

piTERNSp.z.o.o
ul. Serdeczna 8 Wysogotowo
62-081 Przeźmierowo k. Poznania
tel. 603 – 304 – 431
506 – 054 – 394
61 679 14 14,
www.pitern.pl,
info@pitern.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.