Reklama [góra]

Husyci i Krzyżacy walczyli w Chwarszczanach [foto] [video]


Jest rok 1433. Minęły zaledwie 23 lata od pogromu Krzyżaków pod Grunwaldem. Zakon po początkowej klęsce odzyskał większość utraconych zamków i rozbudował swoje siły. W małej komandorii joannitów w Chwarszczanach zatrzymał się oddział Husytów wspieranych przez rycerstwo wielkopolskie wracających z wyprawy łupieżczej po Nowej Marchii oraz rodzimych ziemiach Zakonu Krzyżackiego. Nie zdają sobie sprawy, że nadciąga przeciwko nim oddział wojsk krzyżackich pod dowództwem wójta krzyżackiego Henryka von Rabenstein który w odwecie za pomoc jaką joannici udzielili polakom i husytom postanowił zemścić się.
Właśnie tu zaczyna się historia oblężenia Quartschen. Podobnie jak w latach ubiegłych, średniowieczni rycerze i woje potyczkowali się na polanie przy kaplicy Templariuszy. 

Największe zainteresowanie wzbudziła rekonstrukcja bitwy, widzowie mogli również obejrzeć średniowieczny obóz, wziąć udział w warsztatach rzemiosła, zobaczyć walki rycerskie, turniej artylerii średniowiecznej oraz wysłuchać ciekawych prelekcji.Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.