Reklama [góra]

W lasach już można zbierać grzyby


Deszczowy sierpień spowodował, że grzybiarze nie muszą czekać do jesieni. W lasach w regionie obrodziło, a nasi czytelnicy chwalą się dorodnymi okazami. Podgrzybki i prawdziwki - tych grzybów według naszych czytelników jest najwięcej. Na zdjęciu powyżej prezentujemy okazy zebrane w lesie niedaleko Swobnicy. Po lewej stronie zbiory Pana Zbigniewa z Grzybna, po prawej spory okaz na który natrafił Pan Krzysztof.


Grzyby można spotkać nie tylko w lesie, kilka dni temu całkiem dorodne okazy wyrosły na... trawniku przy chojeńskim liceum. Z racji tego, że w naszej redakcji jesteśmy raczej słabymi grzybiarzami, nie zalecamy ich konsumpcji.

Zatrucie grzybami może być śmiertelne, dlatego mniej doświadczonym zbieraczom zalecamy sprawdzanie zebranego koszyka w sanepidzie.


Jeżeli chcecie pochwalić się swoimi zbiorami, przesyłajcie zdjęcia na adres redakcja@chojna24.pl. Nie zapomnijcie napisać co udało Wam się uzbierać i gdzie. 

4 komentarze:

 1. Grzybiarz że Swobnicy będzie jechać do Sanepidu do Gryfina cy Szczrcina? Ha ha

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i po co ten głupi komentarz

   Usuń
 2. Nie głupi lecz prawdziwy

  OdpowiedzUsuń
 3. MOJA KOLEŻANKA BYŁA RAZ W SANEPIDZIE TO JEJ POWIEDZIELI ŻE OBECNIE NIE MA KIEROWNIKA A ON MA TYLKO DOSTĘP DO ATLASU Z GRZYBAMI

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.