Reklama [góra]

Zgubiłem telefon – jak wybrać nowy?


Chwila nieuwagi wystarczy, aby zgubić telefon. Co w takiej sytuacji? Jeżeli szanse na odzyskanie urządzenia są niewielkie, czas pomyśleć o nabyciu nowego.

Wśród urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie życia, na pewno należy wskazać na telefony komórkowe. Większość z nas nie rozstaje się z nim przez cały dzień. Służą nam zarówno do zarabiania pieniędzy, jak i załatwiania prywatnych spraw. Nieobecność smartfona w kieszeni odczuwamy szczególnie boleśnie wówczas, gdy… zapomnimy o nim lub go zgubimy. W drugim przypadku najlepiej jak najszybciej zaopatrzyć się w nowy telefon.

Modele, modele…

Wybór telefonu komórkowego powinniśmy zacząć od sprecyzowania interesującego nas modelu. Szeroki wybór modeli znajdziemy u każdego producenta telefonów komórkowych – Sony, HTC czy Samsunga. Jeżeli kierujesz się sentymentem, to zapewne wybierzesz taki sam model, z którego korzystałeś dotychczas. W sytuacji, gdy jesteś zwolennikiem technologicznych nowości, koniecznie powinieneś sprawdzić, jakie modele telefonów miały w ostatnim czasie premierę. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu już we wstępnej fazie poszukiwań.

A może ranking telefonów?

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na regularne śledzenie rynkowych nowości. Jeżeli należysz do osób, dla których marka i jakość telefonu są dość ważne, powinieneś zerknąć do aktualnego rankingu. Dlaczego? Ranking telefonów gsm na komórkomat.pl uwzględnia najpopularniejsze telefony komórkowe w różnych przedziałach cenowych. Masz zatem możliwość wybrać urządzenie w przystępnej cenie i na tyle nowoczesne, że nie będziesz miał problemu z uruchomieniem na nim ulubionych aplikacji.

Co z twoim numerem telefonu?

Jeden z największych problemów, który łączy się ze zgubieniem telefonu jest utrata danych kontaktowych do zaprzyjaźnionych osób lub swoich klientów. Przed szczególnie trudnym zadaniem odbudowania bazy swoich kontaktów stoją osoby, które korzystały dotychczas z kart prepaid. Jeżeli należysz do nich, musisz pamiętać, że możesz, a nawet powinieneś, stworzyć swoje konto abonenckie.


Do 1 lutego 2017 r. użytkownicy telefonów komórkowych mają obowiązek zarejestrować posiadaną kartę prepaid. Ale korzyści płynących z takiego kroku jest więcej. Trzeba pamiętać, że w sytuacji, gdy zgubisz telefon, możesz spróbować odzyskać przynajmniej część kontaktów. Co więcej, nie będziesz musiał martwić się zmianą numeru – wystarczy, że wystąpisz do operatora po duplikat karty SIM. Choć zgubienie telefonu komórkowego jest irytujące, to jednak zabezpieczając się na taką możliwość, nie będziesz pozostawiony sam sobie – wsparcia będziesz mógł poszukać u wybranego przez siebie operatora.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.