Reklama [góra]

Trzcińsko Zdrój ma swoją aplikację na smartfony


Urząd Miejski w Trzcińsko-Zdrój postanowił przygotować dla swoich mieszkańców oraz turystów aplikację na telefony, która ma ułatwić komunikacje oraz pomagać z poznaniu historii i ciekawostek w okolicy. To pierwsza taka aplikacja w naszym regionie. 

Aplikacja jest dostępna na smartfony z systemem Android. W sklepie Google Play wystarczy tylko wpisać "Trzcińsko Zdrój".

Aplikacja została podzielona na 6 działów tworzących jedną całość. Znajdują się w niej najważniejsze informację dotyczące miasteczka, oprócz opisów poszczególnych zabytków, danych historyczno - geograficznych znajdują się w niej również informację o noclegach, gastronomi oraz możliwościach aktywnego spędzania wolnego czasu.

W zakładce Gimna  opisane zostały wszystkie miejscowości leżące na „Kamiennym Szlaku” i najważniejsze zabytki i miejsca godne zobaczenia. W "aktualnościach" znaleźć można najważniejsze komunikaty zintegrowane z oficjalną stroną Urzędu Miejskiego. W aplikacji nie mogło zabraknąć także galerii i mapy oraz odnośnika do profilu urzędu na facebooku.

Każdy użytkownik będzie otrzymywał także na swoje smartfony ważne informacje z nadciągającymi zagrożeniami pogodowym (gwałtowne burze i ulewy) oraz z nadchodzącymi koncertami czy wydarzeniami sportowymi.

Pomysłodawcą i twórcą apki jest mieszkaniec Trzcińska Michał Mikołajewski, który na co dzień w szczecińskiej firmy AliadoMobile zajmuje się tego typu rozwiązaniami mobilnymi. Teksty, zdjęcia i projekt trzcińskiej aplikacji przygotowali korzystając z własnych źródeł i archiwów Marcin Czesyk, Grzegorz Zwoliński i Tadeusz Kołucki.

W najbliższym czasie przygotowana zostanie wersja na telefony iPhone (system IOS). Aplikację można pobrać bezpłatnie z oficjalnego sklepu Google Play.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.