Reklama [góra]

Dzień bez samochodu w chojeńskiej podstawówce, na biurko burmistrza trafiła petycja ws. ścieżek rowerowych


16 września 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Chojnie, nauczyciele wychowania fizycznego wraz z wychowawcami klas V, we współpracy z Nadleśnictwem Chojna i Policją, zorganizowali "Dzień bez samochodu"

Słoneczna pogoda zachęcała do udziału w licznych atrakcjach nie tylko dzieci, ale również opiekunów. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie aktywności rowerowej wśród społeczności lokalnej oraz obcowanie z przyrodą. Najważniejsza była dobra zabawa połączona z dużą ilością ruchu i kształtowaniem świadomości na temat potrzeby regularnego dbania o swoje zdrowie.

Uczniowie brali udział w zabawie terenowej "Pięćdziesiątka" oraz sztafecie rowerowej "Zbieramy dla Ernesta" (cel szczytny, ponieważ biorąc udział w akcji, pomagali niepełnosprawnemu chłopcu).Z eskortą Policji przejechali ulicami miasta pod Urząd Miasta i Gminy Chojna, gdzie przekazali Burmistrzowi petycję o budowę ścieżek rowerowych, a także odbyli rajd rowerowy do lasu w okolicach Rurki.

Miłym i smakowitym akcentem imprezy był wspólne ognisko przygotowane przez Nadleśnictwo.

zdjęcia: SP2

1 komentarz:

  1. Ciekawe skąd gmina pieniądze wezmie ? Tyle mamy budynków do zagospodarowania i stoją bo nikt nimi nie umie zarządzać, nic się w Chojnie nie robi a jak robi to wiaty przy dworcu o ile dobrze pamiętam za 17 tyś zł . Wstyd i hańba nie dziwię się że każdy ucieka z tego miasta. Nie pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.