Reklama [góra]

Aktywna lekcja wychowania fizycznego w ramach Leśnej Akademii Sportu [video]


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie zakwalifikowali się do kolejnego etapu w ramach programu Leśnej Akademii Sportu. O pierwszych zajęciach z tego wydarzenia pisaliśmy już w artykule Aktywna lekcja wychowania fizycznego w ramach Leśnej Akademii Sportu.

W czwartek 13 października grupa 50 uczniów pod opieką nauczycieli WF Marzeny Chatłas i M. Szarejko uczestniczyć będzie w nietypowej lekcji WF. Każdy z treningów poprowadzi gwiazda polskiej lekkiej atletyki Sebastian Chmara i Paweł Januszewski.

Zajęcia będą polegały na szeregu gier i zabaw lekkoatletycznych połączonych z quizem wiedzy o sporcie. Szkoły zostaną wyposażone w sprzęt sportowy, konieczny do przeprowadzenia zajęć. Na zakończenie treningu każdy z uczniów otrzyma dyplom ukończenia treningu oraz poradnik z ćwiczeniami do samodzielnego wykonywania.

Działania wspierać będą wolontariusze uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie.Uczniowie z wiejskich szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego mają możliwość wzięcia udziału w nietypowej lekcji W-Fu. W ramach Leśnej Akademii Sportu Dzieci i Młodzieży całodniowe treningi lekkoatletyczne poprowadzą gwiazdy sportu, a zajęcia będą odbywały się w kompleksie leśnym.

Taka formuła ma zachęcić uczniów do uprawiania sportu, a szkoły do wyjścia z zajęciami wychowania fizycznego w teren. Program LAS współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zorganizowany przy współpracy z Europejska Fundacją Rozwoju Wsi. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie zakwalifikowali się jako 1 z 10 szkół województwa zachodniopomorskiego i wezmą udział akcji "Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży".

fot. archiwum

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.