Reklama [góra]

Europejski Dzień Języków w szkole w Nawodnej


W Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy w Nawodnej jak co roku obchodzono Europejki Dzień Języków. Jest to święto różnorodności językowej Europy ustanowione przez Radę Europy w 2001. Jego celem jest propagowanie nauki języków, wielojęzyczności oraz porozumienia międzykulturowego. 
 
W tym roku uczniowie świętowali z uczniami ze Słowacji, Estonii, Turcji, Włoch, Portugali, Rumunii, Grecji, Bośni Hercegowiny. W ramach projektu e-twinning „Different Languages, Same Feelings” uczniowie przygotowali plakaty w z pozdrowieniami oraz nagrali filmiki z ciekawymi zdaniami w ojczystych językach. Uczniowie z klasy 6 nagrali filmik ze zdaniami typu „Chrząszcz brzmi w trzcinie …, Stół z powyłamywanymi nogami….

Podczas świętowania w szkole uczniowie oglądali plakaty oraz filmiki. A punktem kulminacyjnym obchodów Europejskiego Dnia Języków w Nawodnej była telekonferencja z dwiema szkołami z Hiszpanii. Uczniowie poprzez skype rozmawiali z uczniami z zagranicy, próbowaliśmy powtarzać typowe hiszpańskie zdania a Hiszpanie polskie.

Obchody święta zakończyły się „wspólnymi” tańcami w szkołach. Zatańczyliśmy międzynarodowe „Kaczuchy” oraz hiszpański taniec do piosenki „La Yenka”.

Organizatorem imprezy była Agnieszka Bekierska szkolny koordynator projektów e-twinning.

Zapraszamy do głosowania na Europejski Dzień Języków w konkursie na najbardziej oryginalne obchody w Europie. Na stronie spnawodna.weebly.com w zakładce „aktualności” znajdują się filmiki z obchodów oraz instrukcja jak zagłosować. Głosowanie trwa do 20.10.2016.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.