Reklama [góra]

Gaja będzie pomagała naszej policji


W szeregi gryfińskiej jednostki policji wstąpił "nowy funkcjonariusz", to półtoraroczna suka rasy owczarek belgijski, która wabi się Gaja. Teraz będzie wraz ze swoim opiekunem służyła lokalnej społeczności.

Pies przeszedł już "chrzest bojowy". Tydzień temu w sobotę brał udział w poszukiwaniach kierowcy, który oddalił się z miejsca wypadku, było zagrożenie, ze poszkodowany mógł odnieść poważne obrażenia, liczyła się każda minuta. Zwierzę szybko podjęło trop. Mężczyzna był w szoku, na. O zdarzeniu informowaliśmy w artykule Z samochodu wyrwało silnik i koło z amortyzatorem.


Przewodnikiem psa został sierż. szt. Hubert Wroński. Funkcjonariusz w ostatnich miesiącach wraz ze swym pupilem przeszedł specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach, gdzie zapoznał się z teorią, metodami tresury oraz sposobem pielęgnacji zwierząt.

Podczas zajęć praktycznych przewodnik ćwiczył wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym elementy posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, obrony przewodnika, pościgów, przeszukania terenu i pomieszczeń oraz tropienia śladów ludzkich. Zakup psa możliwy był dzięki środkom finansowym uzyskanym od samorządów naszego powiatu oraz z KWP w Szczecinie.

Teraz głównym zadaniem Gaji będzie czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu gryfińskiego, gdzie będzie on wykorzystywany m.in. do czynności patrolowo – interwencyjnych oraz do tropienia śladów.

Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie insp. Andrzej Stechnij czyni starania aby pozyskać środki finansowe na zakup drugiego psa patrolowo-interwencyjnego.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.