Reklama [góra]

Porównaj oc i uniknij podwyżki


Dla większości osób zmotoryzowanych ubezpieczenie OC to niepotrzebne obciążenie finansowe i konieczny wydatek, na który trzeba co roku wysupłać co najmniej kilkaset zł. Nic więc dziwnego, że nadchodzące podwyżki bynajmniej nie wywołują uśmiechu na ustach kierowców. Na szczęście istnieje sposób na ich uniknięcie – jest nim możliwość porównania wielu ofert jednocześnie.

Przed czym chroni OC

OC musi posiadać każdy, kto zarejestrował na siebie samochód na terenie Polski. Obowiązek ten definiuje Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych (Dz.U. 2003 Nr 124 poz. 1152) z dnia 22 maja 2003, a niestosowanie się do niego wiąże się z wysokimi i przyznawanymi automatycznie za każdy dzień zwłoki mandatami, od których nie ma ucieczki. Warto więc pamiętać o upływającym terminie OC i odnowić je odpowiednio wcześnie, aby nie narażać się na niepotrzebne koszty.

Choć dla wielu kierowców polisa OC jest zbędnym, ale koniecznym wydatkiem, to w rzeczywistości daje ona bardzo konkretne i wymierne korzyści, chroniąc kierowcę w sytuacji spowodowania przez niego stłuczki, kolizji czy wypadku. Posiadanie ważnego ubezpieczenia OC powoduje, że sprawca zdarzenia, który bezpośrednio przyczynił się do powstania szkód i obrażeń u innych uczestników ruchu drogowego, nie musi za nie płacić we własnym zakresie. Dzięki polisie OC finansowe skutki wypadku, kolizji czy stłuczki ponosi nie sprawca, a ubezpieczyciel.

Porównuj – nie przepłacaj

W gruncie rzeczy nie należy się jednak dziwić kierowcom, że traktują OC jako przymus – w końcu osobiście nie odnoszą dzięki niemu żadnych zysków i do chwili spowodowania wypadku właściwie z niego nie korzystają. Logiczne jest więc, że przy kupnie obowiązkowej polisy liczy się to, żeby znaleźć tanie ubezpieczenie OC. Cena odgrywa w tym przypadku praktycznie jedyną rolę, ponieważ z uwagi na to, że zakres polisy od odpowiedzialności określa ustawa, jest on zawsze taki sam niezależnie od firmy, w której się wykupuje polisę.

Jako że zbliżające się wielkimi krokami i zapowiadane od dawna podwyżki OC właśnie stają się rzeczywistością, coraz większa liczba kierowców poszukuje sprawdzonego sposobu na obniżenie składki. Optymalnym rozwiązaniem jest porównywarka OC i AC Najtaniej u Agenta. Dlaczego warto jej użyć? Ponieważ w jednym miejscu zbiera wiele różnych ofert firm sprzedających obowiązkową polisę i pozwala porównać ich ceny między sobą. Wystarczy tylko wprowadzić dane kierowcy i pojazdu, po czym następnie wyświetli się ranking ofert posortowanych pod względem ceny, od najwyższej do najniższej. W ten sposób w kilka chwil można przebrnąć przez gąszcz ofert, szybko i całkowicie za darmo znajdując tę najtańszą.

1 komentarz:

  1. Jakie oc ha ha co wy pajace Pie picie ha ha

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.