Reklama [góra]

Pożar na terenie rafinerii w Schwedt


Na terenie rafinerii w przygranicznym Schwedt doszło prawdopodobnie do wypadku. Na portalach społeczniościowych pojawiło się kilka filmów i zdjęć, na których widać sporej wielkości pożar. 

Do zdarzenia doszło w sobotę 29 października około godziny 23:30. Ogień było widać z odległości kilku kilometrów, mieszkańcy Schwedt w internecie udostępniali zdjęcia i filmy na których widać duży pożar, niektórzy z nich słyszeli również eksplozję.

Jednostka straży pożarnej w Schwedt w lakonicznym komunikacie poinformowała jedynie, że doszło do zdarzenia na terenie rafinerii PCK oraz o tym, że pożar został stłumiony.

Zakład w niemieckim Schwedt został wybudowany w latach 60. ubiegłego wieku. Rocznie przetwarza około 12 milionów ton surowej ropy na produkty naftowe, jest zaopatrywany w surowiec przez ropociąg "Przyjaźń", który biegnie przez Polskę. Rafineria jest własnością konsorcjum PCK Rafinerie GmbH w którym udziały posiadają takie firmy jak Shell, BP i Rosnieftu.

Aktualizacja, 30.10.16, 08:26
Według informajci podawanych przez niemieckie media, w płomieniach stanęla instalacja do produkcji benzyny. Po godzinię pożar został opanowany przez zakładową jednostkę straży. Nikt nie został poszkodowany w zdarzeniu. Przedsiębiorstwo poinformowało również, że nie było żadnego zagrożenia dla okolicznej ludności. Przyczyny pożaru nie są znane.

fot. Straż Pożarna w Schwedt

1 komentarz:

  1. U NIEMIASZKOW JAK ZA CHONEKERA WSZYSTKO (TAJNO/ZASZCZITNO


    U NIEMIASZKOW JAK ZA CHONEKERA WSZYSTKO(TAJNO/ZASZCZITNO).WIES MOZE SIE SPALIC ALE PORZADEK MUSI BYC!


    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.