Reklama [góra]

Uczniowie z SP2 w Chojnie wzięli udział w Masowych Biegach Przełajowych w GryfinieSpora liczba uczniów reprezentujących Szkołę Podstawową nr 2 w Chojnie wzięła udział w Masowych Biegach Przełajowych w Gryfinie. Uczniowie przywieźli do domu miłe wspomnienia oraz kilka medali z podium. Gryfińskie Masowe Biegi Przełajowe to jedna z najstarszych, cyklicznych imprez sportowych odbywających się na terenie naszego województwa. Pierwsze zawody odbyły się w 1976 roku, a więc 40 lat temu na terenie parku miejskiego w Gryfinie. Organizatorem od początku imprezy był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Gryfinie.

Na początku odbywało się 12 biegów (8 w kategoriach szkół podstawowych i 4 w kategorii szkół średnich). Biegi od początku cieszyły się dużym powodzeniem i dlatego do nazwy zostały dodane słowo "masowe". Miejscem biegów od paru lat jest stadion przy ulicy Sportowej w Gryfinie. Odbyło się 20 biegów w różnych kategoriach wiekowych, od biegu otwartego dla dorosłych po przedszkolaki. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal, a najlepsi oprócz medali dyplomy i nagrody rzeczowe.

8 października 2016 roku odbyła się 81 edycja tych biegów, w których nie zabrakło oczywiście zawodników z chojeńskiej podstawówki. Pomimo pochmurnej pogody świetnie spisali się uczniowie z naszej szkoły, zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Serdecznie im gratulujemy i zachęcamy do szykowania formy już na wiosnę, kiedy to odbędzie się 82 edycja Masowych Biegów Przełajowych.

Poniżej przedstawiamy wyniki najlepszych zawodników:

Rocznik 2009:
Chatłas Jagoda - I miejsce
Gil Julia - V miejsce
Serafin Emilia - VII miejsce
Bernadzki Szymon - IV miejsce
Lachowicz Hubert - VII miejsce

Rocznik 2008:
Braszka Agata - III miejsce
Andrzejak Lena - VIII miejsce
Ogonowski Wojciech - III miejsce
Bucyk Jakub - IV miejsce
Kaczan Bartosz - V miejsce

Rocznik 2007:
Barcz Janina - IV miejsce
Kudła Julia - IX miejsce
Kubowicz Kacper - IV miejsce

Rocznik 2006:
Danielczuk Mariusz - III miejsce
Jakubik Bartosz - V miejsce

Rocznik 2005:
Chatłas Magdalena - III miejsce
Krasowska Natalia - X miejsce
Barcz Adam - VIII miejsce

Rocznik 2004:
Braszka Magdalena - V miejsce
Danielczuk Nikola - VI miejsce
Matuszewska Agata - VII miejsce
Kozłowski Błażej - IV miejsce
Sokołowski Mikołaj - VI miesjce
Ułasowicz Filip - VII miejsce
Macyszyn Michał - X miejsce

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.