Po całym roku wędkarskim widać znaczący progres

Pierwsza niedziela października była dniem, w którym wędkarze spławikowi koła PZW Odra Chojna zakończyli sezon wędkarski 2016.

Zmagania wędkarskie dobiegły końca zarówno w kole gdzie toczyła się rywalizacja w GP koła 2016, ale również w szczecińskiej lidze spławikowej gdzie rywalizowano w czteroturowych zawodach o Puchar Prezesa Okręgu Szczecin i sześciuturowej klasyfikacji grand prix Okręgu Szczecin 2016 r.

Zawodnikom chojeńskiego klubu w sezonie 2016 wiodło się ze zmiennym szczęściem. Celem na obecny rok był awans do Kadry okręgu szczecińskiego a planem minimum ukończenie sezonu w pierwszej 25 klasyfikacji GP Okręgu, dzięki czemu zawodnik ma możliwość wystartowania w 2017 r., w Mistrzostwach Okręgu bez konieczności eliminacji.

Chojeńskie koło PZW Odra Chojna reprezentowało 6 zawodników: Marek Wysokiński, Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczyk, Marcin Przybyła, Kamil Skiba i Bartłomiej Kotliński. W klasyfikacji o Puchar Prezesa Okręgu najlepiej po czterech turach zaprezentował się Marek Wysokiński, który zajął 10 miejsce na 56 startujących, Paweł Bucyk zajął miejsce 14/56, Mariusz Strzelczyk był 24/56, Marcin Przybyła zajął 28/56, Kamil Skiba zajął 38/56, natomiast Bartłomiej Kotliński ukończył zmagania na 55 / 56 startujących.

W klasyfikacji Grand Prix Okręgu 2016 r., ponownie wśród zawodników koła Odra najlepszy okazał się Marek Wysokiński, który zajął wysokie 9 miejsce na 71 startujących i tym samym zapewnił sobie awans do Kadry Okręgu na rok 2017.

Drugim zawodnikiem, który zapewnił sobie awans do kadry Okręgu szczecińskiego jest Paweł Bucyk, który zmagania ukończył na 15 ostatnim premiowanym awansem miejscu na 71 startujących. W pierwszej 25-tce znalazł się Mariusz Strzelczyk, który sezon ukończył na 19 miejscu, dzięki czemu wywalczył sobie bezpośredni start w przyszłorocznych Mistrzostwach Okręgu.

Marcin Przybyła swoje starty w lidze szczecińskiej rozpoczął od połowy sezonu i swoje zmagania ukończył na 36 miejscu. Kamil Skiba sezon ukończył na 51 / 71 startujących, natomiast Bartłomiej Kotliński zakończył rok na miejscu 58 / 71 startujących.

Rok w Okręgu szczecińskim zdominowali koledzy z koła Pyrzyce zwycięzcą klasyfikacji Grand Prix 2016 został Marcin Kwiatkowski tegoroczny Mistrz Okręgu szczecińskiego i reprezentant okręgu na Mistrzostwach Polski w dys. spławikowej. Drugie miejsce zajął Krzysztof Sindrewicz z koła Pyrzyce natomiast trzecia lokata przypadła dla Andrzeja Lubasiewicza z klubu Police. W zmaganiach o puchar Prezesa Okręgu Szczecińskiego zwycięzcą został Artur Nowakowski z koła Pyrzyce, drugie miejsce przypadło dla Marcina Kwiatkowskiego również koło Pyrzyce, natomiast trzecia lokata ponownie przypadła dla Andrzeja Lubasiewicza z klubu Police.

W klasyfikacji drużynowej ponownie najlepsi okazali się koledzy z koła Pyrzyce natomiast chojeńska drużyna uplasowała się na 6 miejscu na 11 startujących ekip.

Na sam koniec głos zabrał Prezes Okręgu Grzegorz Rogalewicz, który pogratulował zwycięzcom, dziękując jednocześnie wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za udział w całym sezonie wędkarskim. Zanim jednak doszło do pożegnalnych uścisków Prezes Okręgu z wielką przyjemnością zakomunikował zgromadzonym wędkarzom że Jadwiga i Kazimierz Fitzer zostali odznaczeni przez Zarząd Główny PZW otrzymując dyplomy i legitymacje Sędziego Honorowego Dyscyplin Wędkarskich w Polsce.

Podsumowując cały rok wędkarski w Okręgu szczecińskim można śmiało powiedzieć, że widać znacząc progres i rozwój w propagowaniu sportu w okręgu szczecińskim. Nie było by to możliwe gdyby nie praca ludzi, którzy tworzą Kapitanat Sportowy, ale również osób zaangażowanych w prace społeczne na rzecz Okręgu PZW w Szczecinie.