Reklama [góra]

Brytyjskie ubezpieczenie smartfona? Czemu nie!Polacy coraz częściej kupują ubezpieczenia smartfonów. Nowoczesne telefony, choć niezwykle pożyteczne i wyposażone w liczne funkcje, są mało wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne czy kontakt z wodą. Potwierdzają to serwisanci, którzy każdego dnia wymieniają przynajmniej kilka pękniętych wyświetlaczy oraz niedziałających po upadku głośników.

Gdzie kupić ubezpieczenie smartfona?

Ubezpieczenie smartfona jest produktem odrębnym od gwarancji producenta i działającym niezależnie od niej. Ubezpieczenie można nabyć zarówno w dniu zakupu telefonu, jak i później – często nawet do 12 miesięcy od chwili nabycia sprzętu. Najczęściej polisy chroniące przed kosztami związanymi z naprawą smartfona są oferowane w sklepach z elektroniką oraz w salonach sieci komórkowych podczas podpisywania umowy abonamentowej. Polisę można nabyć również online, wyszukując odpowiedniego ubezpieczyciela i dobierając ofertę ubezpieczenia smartfona, dostosowaną do własnych potrzeb.

Koszt polisy dla telefonu mobilnego to wydatek rzędu 10-15% wartości początkowej telefonu – ubezpieczenie najczęściej obowiązuje przez 2 lata. Polskie towarzystwa są z reguły niechętne jego przedłużaniu, jednak jeśli telefon jest w dobrym stanie technicznym, wydłużenie okresu obowiązywania ubezpieczenia jest możliwe. Składka na polisę może wydawać się dość wysoka, jednak w przypadku telefonu kosztującego 2000 złotych, wynosi ona jedynie 200-300 złotych na rok lub dwa lata. Warto pamiętać, że koszt wymiany rozbitego wyświetlacza może być równowartością składki – jeżeli usterka powtórzy się kilkukrotnie, użytkownik ubezpieczonego smartfona sporo zaoszczędzi.

Polisy popularne nie tylko w Polsce

Ubezpieczenia smartfonów są równie popularne co w Polsce także w innych europejskich krajach. Towarzystwa ubezpieczeniowe starają się zatem przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Niektóre z nich, tak jak brytyjski zakład ubezpieczeniowy oferujący mobile phone insurance, proponują niskie składki oraz szeroką ochronę ubezpieczeniową również osobom, które mieszkają w innych państwach należących do Wspólnoty Europejskiej.

Po mobile phone insurance chętnie sięgają Polacy, którzy zastępują nim mniej korzystne polisy oferowane nad Wisłą. Polisa z UK umożliwia im bezproblemowe podróżowanie ze smartfonem i naprawianie go w innych państwach, wypłatę odszkodowania w razie kradzieży urządzenia oraz szybką wypłatę świadczenia w każdej sytuacji. Rodzimi ubezpieczyciele nie są w stanie zagwarantować tego typu udogodnień.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.