Reklama [góra]

Groźny wirus na Facebooku może zablokować komputer


Użytkownicy popularnego portalu społecznościowego Facebook muszą uważać na groźnego wirusa, który jest rozsyłany za pomocą prywatnych wiadomości. Szkodliwy program może skutkować zablokowaniem komputera. 

Złośliwe oprogramowanie jest rozsyłane za pomocą wiadomości prywatnych od znajomych i dotyczy zdjęcia. Użytkownicy mogą nawet nie wiedzieć, że ich komputer został zainfekowany a z Facebookowego konta do znajomych rozsyłany jest zarażony plik.

Jeżeli na czacie otrzymamy wiadomość z linkiem o treści np. photo_1234.svg. albo photo_2927.svg. - nie klikajmy w niego. Uruchamiając link na naszym komputerze pobierzemy wirusa, który nie tylko może wykraść nasze dane ale również zablokować i zaszyfrować dysk.

Mój komputer został zainfekowany, co zrobić? 

W najgorszym przypadki wirus może zablokować nasz komputer, aby odzyskać do niego dostęp może być konieczne zapłacenie "haraczu", nie powinniśmy tego robić, należy skorzystać z pomocy specjalistów.

Eksperci z portalu niebezpiecznik.pl informują o możliwości ręcznego usunięcia szkodliwego oprogramowania, W systemach Windows 7, 8.1 i 10 powinniśmy odnaleźć katalog C:\Users\\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default, zamknąć przeglądarkę internetową i wejście do katalogu "Extensions", w którym z kolei należy usunąć katalog o nazwie "jegjfinhocnmomhpgmnbjambmgbifjbg".

Powinniśmy zmienić również hasła dostępu, które mamy zapisane na komputerze, np. do skrzynki e-mail czy kont w serwisach społecznościowych. 


fot. pixabay

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.