Reklama [góra]

"I aby żyć siebie samego trzeba dać" - dzień tolerancji i życzliwości w MieszkowicachW dniu 21 listopada w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach obchodziliśmy Dzień Tolerancji połączony z Dniem Życzliwości. 

W związku z tym ruszyła w naszej szkole akcja „Zatrzymaj się kolego i napisz coś miłego”. Jeśli któryś z uczniów chciał komuś w szkole powiedzieć coś miłego, chciał kogoś pozdrowić lub za coś przeprosić (mogła to być koleżanka, kolega, nauczyciel lub inny pracownik szkoły) to miał możliwość napisać tą wiadomość na kartce i wrzucić do skrzynki, która krążyła w holu szkoły przez trzy dni. 21 listopada kartki trafiły do adresatów.

Cieszy nas to, że wielu uczniów skorzystało z tej możliwości i sprawiło przyjemność innym uczniom, ale także nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły.

W związku z Dniem Tolerancji wszyscy uczniowie odrysowywali swoje dłonie, po czym wycięli ich odbicia i podpisali swoimi imionami, albo skojarzeniami ze słowem „tolerancja” Z kolorowych „dłoni” powstał wielki napis „tolerancja” oraz gazetka zamieszczona w holu szkoły.

W tym dniu na długiej przerwie uczniowie rozdawali także ulotki na temat tolerancji i życzliwości oraz naklejki „Dołącz do życzliwych”, w holu zaś rozbrzmiewała muzyka znanych polskich artystów z utworami niosącymi przesłanie życzliwości, tolerancji, akceptacji.

Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania uświadomią naszym uczniom, że tolerancja i życzliwość są bardzo ważne w kontaktach z innymi ludźmi, że powiedzenie komuś czegoś miłego nie jest trudne, a usłyszenie miłych słów na swój temat może sprawić dużą przyjemność.

Pedagog szkolny
Joanna Plucińska


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.