Reklama [góra]

Jesienne zawody wędkarzy z Chojny i Gryfina


Jesienne Towarzyskie Zawody Spławikowe  odbyły się na Ciepłym Kanale w Dolnej Odrze. Organizatorami byli koło PZW "Delfinek" z Gryfina i koło PZW "Rurzyca" w Chojnie, impreza zgromadziła kilkanaście drużyn z różnych kół w naszym regionie. 

Po wylosowaniu stanowisk i odprawie z sędzią zawodów zawodnicy rozpoczęli przygotowania do rywalizacji. Do siatek trafiały przede wszystkim płocie, pojedyncze krąpie, leszcze, jazie, klenie i okonie. Płocie w tym dniu brały wyjątkowo dobrze, w sumie zawodnicy do zważenia dostarczyli ponad 450 kg ryb, a złowione ryby po zważeniu trafiły do wody.

Najlepszym specjalistą w łowieniu płoci w tym dniu okazał się Jakub Szmeraj, waga z jego rybami zatrzymała się na wartości 20050 g, tuż za nim byli Wiesław Perełka (19640 g) i Radosław Gałat  (19240 g).

 Drużynowo klasyfikacja wyglądała następująco: 
I miejsce: Perełka Wisław i Szpak Tadeusz 
II miejsce: Stawiecki Zbigniew i Gałat Radosław 
III miejsce: Tarnowski Bogdan i Żmuda Bogdan 
Wynik tych trzech drużyn to 113,645 kg. 

Organizatorzy wyróżnili pamiątkowymi pucharami najmłodszego (Węclewski Robert) oraz najstarszego wędkarza (Gorzkiewicz Henryk). Przy ciepłym poczęstunku i rozmowach o używanych zanętach i przynętach zawodnicy obiecali spotkać się na zawodach mikołajkowych, a te zawody już 4 grudnia. Organizatorzy serdecznie zapraszają nad Ciepły Kanał na Zawody Mikołajkowe.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.