Reklama [góra]

/center>

Seniorzy w Moryniu mają swój własny klub


Kluby Seniora to - mówiąc najprościej - miejsca spotkań osób starszych. Są to grupy nieformalne, tworzone spontanicznie i prowadzone przez samych seniorów, choć najczęściej wspierane przez jednostki, przy których powstają.

 Większość klubów funkcjonuje przy organizacjach pozarządowych, ośrodkach kultury, parafiach czy radach osiedlowych.

W Klubie Seniora można się więc spotkać np. z sąsiadem czy sąsiadką w podobnym wieku
i wspólnie z nimi spędzić czas w miłej atmosferze.

Taka właśnie jest idea Klubów Seniora - mają integrować i wspierać aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewniać im dobre towarzystwo i w pobliżu miejsca zamieszkania.

 Taka jest również koncepcja nowo powstałego Klubu Seniora przy Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu. Opiekunem grupy jest instruktor Agata Kagan.

 Moryński klub swą działalność rozpoczął od spotkania organizacyjnego, które miało miejsce 3 listopada, i na którym omówiono ramowy program działalności klubu. Ustalono wówczas, iż najważniejszą i priorytetową sprawą będzie „wyciągnięcie” seniorów z domów

i integracja w grupie. Takie właśnie spotkanie-wieczorek integracyjny miał miejsce 17 listopada
w sali kameralnej MOKu. Towarzyszyła mu niezwykle radosna atmosfera.

Uśmiech, wzruszenie
i wielka chęć działania wynikająca z propozycji i oczekiwań złożonych przez samych seniorów, motywują do dalszej pracy. Radośnie spędzony czas umilił zespół NASTROJE (w składzie Ewa Kwiecień, Jan Ogonowski i Zygfryd Ferdynus). Swoim dynamicznym repertuarem porwał do tańca nawet tych, którzy już na samym początku deklarowali, że nie zatańczą.

Następne spotkanie – andrzejkowe odbędzie się już w najbliższy czwartek 24 listopada
o godz. 18.00 w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.