Reklama [góra]

Lokata bankowa – najpopularniejszy sposób pomnażania oszczędności


Czy Polacy chętnie odkładają pieniądze z myślą o przyszłości? Ci, którzy mają oszczędności, najczęściej chętnie pomnażają je, zakładając lokatę bankową.

Założenie lokaty bankowej nie jest skomplikowane – wystarczy udać się do najbliżej placówki lub oddziału wybranego banku lub skorzystać ze specjalnego formularza zamieszczonego na stronie internetowej banku. Klienci mający wątpliwości, mogą też skorzystać z infolinii utrzymywanej przez wybrany bank, celem uzyskania informacji.

Jesteś zainteresowany pomnożeniem posiadanego depozytu? W takim razie masz kilka możliwości – możesz m.in.:
  • Zakupić nieruchomość – to rozwiązanie idealne, gdy zgromadziłeś bardzo duże oszczędności i zależy ci na ich ulokowaniu w dobro, z którego będziesz mógł czerpać dochody (w tym przypadku pieniądze z wynajmu mieszkania lub lokalu gospodarczego), 
  • Postawić na akcje – w ten sposób możesz bardzo korzystnie pomnożyć pieniądze, ale, – o czym musisz wiedzieć – ryzyko jest równie wysokie, co oznacza, że możesz również stracić, 
  • Zakupić obligacje – w porównaniu do akcji ryzyko jest mniejsze, a tym samym również zarobek niższy, 
  • Założyć rachunek oszczędnościowy, – jeżeli zgromadziłeś kwotę np. 200 zł, to będzie to najsensowniejsza opcja, 
  • Założyć lokatę – lokata bankowa to jedna z najchętniej wybieranych przez Polaków opcja pomnażania depozytu, bo pozwala pomnożyć pieniądze stosunkowo szybko i bez większego ryzyka. 

Standardowa czy promocyjna – jaką lokatę wybrać?

Jeżeli przyjrzysz się ofercie banków, to z pewnością zauważysz, że poza standardowymi ofertami dostępnymi dla klientów przez cały rok, możesz również skorzystać z ofert promocyjnych. Takie czasem pozwalają lepiej zarobić, bo ich oprocentowanie jest wyższe. Którą lokatę wybrać? Priorytetem wcale nie powinna być wysokość oprocentowania.

Poszukując idealnej lokaty, zwróć uwagę, czy te najlepiej oprocentowane produkty nie są dostępne tylko dla nowych klientów. Taka praktyka banków jest bardzo częsta. Dodatkowo powinieneś pamiętać, aby sprawdzić:
  • Minimalną i maksymalną kwotę, jaką będziesz mógł zdeponować na lokacie, 
  • Czy będziesz zobowiązany skorzystać z innych produktów oferowanych przez bank, np. rachunku bankowego, 
  • Czy będziesz mógł bez finansowych konsekwencji wycofać pieniądze z lokaty, gdy będzie taka konieczność. 
Gdy skorzystanie z lokaty promocyjnej nie będzie obwarowane koniecznością spełniania szeregu dodatkowych wymogów, śmiało możesz sięgnąć po taki produkt.

Masz wątpliwości? Skorzystaj z rankingu
Nie zawsze mamy czas, aby sprawdzić aktualnie dostępne w poszczególnych bankach lokaty. Co w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z aktualnego rankingu lokat bankowych. Taki znajdziesz m.in. pod adresem: https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych. Dlaczego opłaca się zajrzeć do rankingu?

Wszystkie zestawienia, jakie znajdziesz w sieci, uwzględniają najważniejsze informacje dotyczące lokat. Poza oprocentowaniem, mowa o okresie, na których będziesz zobowiązany zdeponować pieniądze w banku, zakresie kwot (minimalna i maksymalna kwota lokaty) oraz dodatkowych wymagania stawianych przez bank potencjalnym klientom. Korzystając z aktualnego rankingu, możesz szybko sprawdzić, gdzie aktualnie najbardziej opłaca się założyć lokatę.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.