Reklama [góra]

Niskie oprocentowanie na lokatach? Zarabiaj na promocjach bankowychLokaty to produkty bankowe, które pozwalają mnożyć oszczędności w sposób całkowicie bezpieczny - także bez żadnego ryzyka. Problem w tym, że możliwe do osiągnięcia zyski nie są wysokie. Niskie oprocentowanie sprawia, że klienci coraz chętniej korzystają z promocji bankowych.

Spadające stopy procentowe cieszą posiadaczy kredytów hipotecznych, bo to przekłada się na nieco niższe miesięczne raty. Z drugiej jednak strony nie pozostaje to bez wpływu na lokatach, których oprocentowanie "topnieje" z każdą obniżką. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz częściej korzystają z promocji bankowych - takich, które pozwalają na osiągnięcie wyższych zysków.

Najlepsze lokaty tylko w promocjach bankowych


Każdemu zależy na tym, by wybrać wyłącznie najlepsze lokaty, dzięki którym można osiągać wysokie zyski. Takich produktów jest jednak "jak na lekarstwo", ponieważ banki niechętne są do podnoszenia oprocentowania w obliczu niskich stóp procentowych. By jednak zachęcić klientów do deponowania pieniędzy właśnie na lokatach, od czasu do czasu oferują ciekawe promocje.

Bonusy dla nowych klientów

Jeśli chodzi o lokaty, w najlepszej sytuacji są nowi klienci. To właśnie z myślą o nich banki oferują produkty z promocyjnym oprocentowaniem.

Przykład. Wybierając promocyjną lokatę dla nowych klientów w Idea Banku (lokata Happy), można zyskasz 55,92 zł (przy kapitale 8000 zł i lokacie na 3 miesiące). Dla porównania, oprocentowanie standardowej lokaty wynosi 39,95 zł netto (lokata gotówkowa).

Promocyjne oprocentowanie lokat mobilnych

Szansę na wyższe oprocentowanie mają także osoby, które skorzystają z lokaty mobilnej. Zakładając lokatę za pośrednictwem bankowej aplikacji, można liczyć na nieco większy zysk.

Przykład. Zakładając lokatę w Raiffeisen Banku (8000 zł na okres 3 miesięcy), dzięki lokacie mobilnej można liczyć na zysk w wysokości 36,75 zł netto (oprocentowanie 2,30%). Natomiast standardowa lokata w tym banku gwarantuje zysk w wynoszący 27,16 zł netto (oprocentowanie 1,70%).

Jak wybrać najlepszą lokatę?


Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą lokatę z maksymalnie wysokim oprocentowaniem? Porównanie lokat bankowych - to czynność, którą musisz wykonać, chcąc dotrzeć do korzystnych produktów oszczędnościowych. Pomoże ci w tym porównywarka internetowa zestawiająca w jednym miejscu nawet kilkadziesiąt ofert banków.

Przykład. Załóżmy, że chcesz ulokować 8000 zł na okres 3 miesięcy. Porównywarka wskazuje, że Plus Bank posiada ofertę lokaty na 4%, pozwalając osiągnąć zysk rzędu 63,91 zł netto. Nieco mniej zarobisz, lokując pieniądze w Idea Banku (oprocentowanie 3,50%) - zyskasz 55,92 zł netto. Dużo niższe odsetki wypracujesz, lokując pieniądze w Euro Banku (lokata z oprocentowaniem 1,20%) - będzie to kwota 13,80 zł netto.

Zanim zdecydujesz się na konkretną lokatę, zacznij od porównania ofert. Jak pokazują analizy, w ten sposób możesz zyskać nawet 50 zł więcej - w porównaniu najniższą propozycją banku.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.