Reklama [góra]

/center>

Obchody 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Moryniu [foto]Piątek był bardzo ważnym dniem dla wszystkich Polaków. 11 listopada odbyła się 98 rocznica odzyskania niepodległości. W Moryniu odbyła się Wieczornica Patriotyczna. Wydarzenie odbyła się o godzinie 17 w sali moryńskiego Geoparku.

Bogaty program artystyczny sprawił, iż sala wypełniona była po brzegi. Pieśni patriotyczne zaprezentowały wokalistki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu (instr. Ewa Kwiecień). Następnie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Moryniu w montażu słowno- muzycznym p.t. „Droga do Niepodległości” W ostatniej części programu odbył się koncert smyczkowy w wykonaniu muzyków agencji artystycznej BBK ze Szczecina. Zespół Trio Porteño wystąpił z prelegentem dr Andrzejem Wątorskim – ukrainistą, filozofem Uniwersytetu Szczecińskiego, melomanem oraz autorem audycji radiowych Polskiego Radia Szczecin. 

Na koniec - z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Morynia i Jeziora Morzycko - najstarsi mieszkańcy Morynia spotkali się przy kawie, aby kontynuować wspomnienia z lat powojennych w gminie Moryń.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Burmistrz Morynia Józef Piątek. Organizator uroczystości - Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu – składa serdeczne podziękowania wykonawcom i współorganizatorom , a są to:

• uczniowie ZS w Moryniu

• wokalistki MOK w Moryniu

• opieka i przygotowanie - panie: Joanna Podsiadły, Małgorzata Jaz, Ilona Włodarczyk, Aleksandra Kulas z Zespołu Szkół w Moryniu

• Zarząd Miasta Moryń – p. Katarzyna Potapińska

• Stowarzyszenie Przyjaciół Morynia i Jeziora Morzycko - p. Barbara Potyraj-Janicka

• Damian Rumbuć – obsługa nagłośnienia i oświetlenie

Ponadto dyrekcja MOK serdecznie dziękuje koleżankom i kolegom z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację oraz wszystkim przybyłym gościom.
Marta Cacek
Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.