Reklama [góra]

Piękne śpiewy wypełniły kościół w Zielinie


Tegoroczne spotkanie z muzyką religijną „Cecyliada 2016” w Zielinie odbyło się już po raz XII - 19 listopada 2016. Miało ono miejsce w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zielinie.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, którą odprawili ks Paweł Nowotarski z Troszyna oraz gospodarz ks. Andrzej Tychoniec. Po mszy świętej odbył się koncert sopranistki Aleksandry Bałachowskiej, której akompaniował Zbigniew Ciszek. Jej piękny głos niósł się po całym kościele a w połączeniu z brzmieniem nowo wyremontowanych organ dało przepiękny efekt. Usłyszeliśmy utwory min. Bacha, Schuberta, Następnie odbył się koncert organowy w wykonaniu Piotra Kowalewskiego. W jego wykonaniu usłyszeliśmy min. najsłynniejsze dzieło J. S. Bacha – Toccatę i Fugę d – moll. Jednakże największą niespodzianką dla wszystkich sprawił występ 7 letniego Jasia, który otworzył blok koncertowy tegorocznej Cecyliady grając miniaturkę na organach.

Potem rozpoczął się koncert pieśni i piosenek religijnych zaproszonych zespołów. Do Zielina przyjechały: Jarzębina i Emeranto z Chojny, Platerówki z Boleszkowic, Drzewiczanie z Kostrzyna, Niespodzianka i Dobrawa z Mieszkowic, Kalimera z Cedyni, Sami Swoi z Zielina, Cantores z Witnicy Gorzowskiej oraz chór Srebrny Włos z Dębna.

Po twarzach wykonawców widać było, że wykonywane utwory przynosiły im wiele radości tym bardziej, że słuchacze żywo włączali się do wspólnego śpiewu. Po występie każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom oraz statuetkę.

Po prezentacjach przewodnicząca KGW Zielin Zofia Szeremeta zaprosiła wszystkich uczestników i gości na biesiadę do świetlicy gdzie panie z KGW przygotowały gorący poczęstunek.

Organizatorzy: Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach, Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zielinie, Koło Gospodyń Wiejskich w Zielinie.

Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Cecyliady 2016.

Do zobaczenia za rok
Zbigniew Ciszek
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.