Reklama [góra]

/center>

Skradziona odzież i... łyżka do minikoparki w zatrzymanym pojeździe


Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli drogowej samochodu marki Volkswagen T-4 na łotewskich numerach rejestracyjnych, ujawnili kradzioną odzież i... łyżkę do minikoparki. 

Na tekstyliach skradzionych w Niemczech znajdowały się zabezpieczenia antykradzieżowe, a aucie odkryto również łyżkę do koparki, łączna wartość skradzionych przedmiotów to ponad 3,5 tysiąca euro. 

fot. MOSG Szczecin
- Kierowca oraz pasażer to obywatele Łotwy, którzy wracali z Niemiec do swojego kraju. W pojeździe oraz na przyczepce znajdowały się nowe swetry, kurtki skórzane, kurtki dziecięce, spodnie dresowe, a nawet pościel. Wyroby posiadały jeszcze zamocowane sklepowe zabezpieczenia antykradzieżowe. Była nawet łyżka do minikoparki. Łotysze nie potrafili powiedzieć, czyj to towar. Jeden z mężczyzn znany był niemieckiej policji z dokonywanych w Niemczech kradzieży - informuję Morski Oddział Straży Granicznej. 

Ujawnione rzeczy funkcjonariusze zatrzymali i zabezpieczyli do czasu ustalenia źródła ich pochodzenia. Mężczyzn nie zatrzymywano, mają odpowiadać z wolnej stopy.

Skradzione przedmioty przechwycili funkcjonariusze z Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Pomellen/Kołbaskowie w minionym tygodniu. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.