Reklama [góra]

/center>

Uczennica z ZSP w Chojnie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia


Pierwszy etap, który ruszył 14 listopada przeszła doskonale. Następnie, jako jedyna ze szkoły dostała się do kolejnego etapu - rejonowego a może być jeszcze lepiej. Justyna Jaz bierze udział w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Tym razem Justyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie stawia czoła przed etapem rejonowym, w którym musi stworzyć prezentację.

- Jestem uczennicą klasy 2 technikum żywienia i usług gastronomicznych. Jestem aktywną osobą i należę do klubu "Active Chojna ". Wzięłam udział w XXV olimpiadzie promocji zdrowego stylu życia- etap szkolny. Wzięło w nim udział 30 uczniów z mojej szkoły. Spośród wszystkich uczestników zajęłam 1. miejsce, kwalifikując się do dalszego: etapu regionalnego. Ta część konkursu polega na przeprowadzeniu inicjatywy sportowej (promocji aktywnego stylu życia), którą przeprowadziłam z udziałem uczniów ze szkoły. - mówi o sobie Justyna Jaz

Wiesz jak żyć zdrowo i aktywnie? To właśnie dla takich ludzi organizowana jest ogólnopolska olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczestnicy muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs składa się z kilku etapów - szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego czyli finału.

W tym roku po raz drugi w wybranych szkołach test w etapie szkolnym jest rozwiązywany on-line. W pozostałych miejscach konkurs odbędzie się w tradycyjny sposób, czyli testy będą drukowane na kartkach.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.