Reklama [góra]

Uczniowie z Gogolic na Festiwalu w Krakowie [foto]Tym razem to nie był program "Mam talent" czy "Idol". Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach wybrali się do Krakowa na I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej  im. Henryka Rasiewicza „Kima” po zdobycie tytułu finalisty oraz zajęcia I miejsca w kategorii indywidualnej. 

W minioną sobotę 12 listopada 2016r. w Filharmonii Krakowskiej odbyły się przesłuchania do I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej imienia Henryka Rasiewicza „Kima”. W przesłuchaniach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach przygotowani przez nauczycielkę muzyki Panią Elżbietę Moska.

Wcześniej nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce zarówno w kategorii indywidualnej jak i zespołowej w eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w Szczecinie 27 października 2016 roku.

Wokaliści, wyłonieni spośród tysięcy osób w całej Polsce mogli zaprezentować swój talent na Festiwalu w Krakowie jako jedni z nielicznych (łącznie spośród 43 podmiotów w postaci solistów, chórów i zespołów wokalnych). W przesłuchaniach zaśpiewali dwa utwory: zespół Granda „Dziś idę walczyć mamo”, natomiast solista Fabian Kiciński „Miejcie nadzieję”.

Na Festiwalu prezentowane były piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem II Wojny Światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego oraz walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych.W skład jury, które wybrało najlepszych, weszli znawcy muzyki, m.in. poseł Paweł Kukiz. Członkiem komisji konkursowej był także por. Wacław Szacoń „Czarny” – żołnierz AK i WiN, czterokrotnie skazany przez władze komunistyczne na karę śmierci.

„Niezwykle miło zaskoczył nas wysoki poziom, jaki prezentowała młodzież. Słuchając niektórych utworów nam, członkom komisji, łzy napływały do oczu” – powiedział Robert Zapart, pełnomocnik w Polsce londyńskiej Fundacji Armii Krajowej, która wraz ze Stowarzyszeniem Passionart zorganizowała festiwal.

Wieczorem tego samego dnia w Filharmonii Krakowskiej odbył się koncert galowy, w którym wystąpił nasz uczeń Fabian Kiciński. Zajął on I miejsce w kategorii solistów w grupie wiekowej 6-14 lat. Natomiast zespół wokalny „Granda” zyskał tytuł Finalisty I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im Henryka Rasiewicza „Kima” .Nagrody laureatom wręczali m.in. Adam Komorowski z zarządu Fundacji Armii Krajowej w Londynie, dyrektor generalny Ministerstwa Obrony Narodowej Bogdan Ścibut i pos. Paweł Kukiz.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, gdyż odnieśli oni sukces, jakiego w historii Szkoły Podstawowej w Gogolicach jeszcze nie było!  - dyrektor SP Gogolice Barbara Dybczak

Szkoła Podstawowa w Gogolicach składa serdeczne podziękowania dla Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju oraz dla firm i sponsorów prywatnych, dzięki którym wyjazd do Krakowa i udział uczniów w finale stał się możliwy.

                        2 komentarze:

  1. Brawo Pani Elu oraz wielkie BRAWA dla dzieci.Szkoda ,że niema nagrania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na tym samym festiwalu wystapil rowniez chor z Zielina. Nagranie mozna zobaczyc na faceboku a udostepnil je MGOK Mieszkowice.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.