Reklama [góra]

Właśnie Ty możesz zostać dawcą, to nie boli [foto] [video]W niedzielę (tj 20 listopada) w Chojnie odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Znalezienie odpowiedniego dawcy dla pacjenta jest trudne, zatem im nas więcej tym szansa się zdecydowanie zwiększa.

W Centrum Kultury w Chojnie już od godziny 10.00 można było zarejestrować się jako potencjalny dawcy. Od chętnych pobierano próbki śliny z ust.Akcja ma na celu znalezienie dawcy dla Arka Pawełkiewicza z Polic. Chory na białaczkę dostaje szansę na nowe życie, kiedy dochodzi do przeszczepu komórek macierzystych od zgodnego genetycznie, niespokrewnionego dawcy. Istnieją dwa sposoby pobrania komórek macierzystych.

Podczas wydarzenia, mieliśmy również okazję wziąć udział w charytatywnej licytacji oraz koncercie młodych wokalistek. Również mogliśmy poczęstować się pysznościami przygotowany przez koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenie Amzonek.

Nasi reporterzy wybrali się na to wydarzenie w celu oddania próbki, może to oni okażą się potencjalnym dawcą dla Arka lub dla innych osób.

1 komentarz:

  1. W rok po oddaniu szpiku dowiedziałem się, że mój Biorca żyje. To była spaniała chwila.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.