Reklama [góra]

/center>

Zrobili Andrzejki połączone z promocją zdrowego odżywiania30 listopada był dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nawodnej, Dniem Jabłka u Katarzyny i Andrzeja.
Samorząd Uczniowski zaplanował na ten dzień wspólną imprezę łączącą ze sobą tradycje andrzejkowe i katarzynkowe (o których dzisiaj mało kto pamięta), połączoną z promocją zdrowego stylu odżywiania się w ramach siódmej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcenie dzieci do spożywania owoców, a w szczególności jabłek (i to pod rożnymi postaciami) z powodu ich walorów zdrowotnych i odżywczych oraz zapoznanie z tradycyjnymi wróżbami i przepowiedniami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.

Dzieci spotkały się w Nawodnej i na początek obejrzały przedstawienie kukiełkowe: „ Królewna Śnieżka i historia pewnego jabłka” przygotowane przez uczniów kl. III ze szkoły filialnej w Lisim Polu. Dowiedziały się z niego jak groźne może być jedzenie niemytych owoców. Po przedstawieniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego: „Smaczne i zdrowe jabłko kolorowe”. Pomysły dzieci były bardzo ciekawe, wyróżniała ich różnorodna technika plastyczna jak i wysoki poziom wykonania. Komisja złożona z członków Samorządu Uczniowskiego wyłoniła następujących zwycięzców: Kacpra Kamińskiego-kl. III, Oliwię Purczyńską-kl. V, Ignacego Bednarza-kl. IV. Wyrózniono: Oliwię Juzyszyn, Dawida Kamińskiego, Zuzannę Kołodziej, Wiktorię Kucharczyk, Jerzego Kacprzaka oraz Martynę i Krzysztofa Żywczaków.

Następnie odbyła się wspólna zabawa przerywana andrzejkowymi wróżbami dla dziewczynek i katarzynkowymi przepowiedniami dla chłopców. W trakcie zabawy uczniowie mogli również wziąć udział w licznych konkursach sprawnościowych, których głównym elementem było jabłko.

Tak pięknie rozpoczęty dzień zakończył się degustacją potraw z jabłek przygotowanych przez rodziców uczniów. Na pożegnanie każde dziecko dostało jabłka przekazane na tę imprezę przez Sady Trzcińsko Zdrój Sp. z o.o. oraz Państwa Czubików. Za ten dar serdecznie dziękujemy.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.