Reklama [góra]

Burza w Chojnie, budżet przyjęty, będą też pieniądze na ścieżki rowerowe [foto] [video]


O mały włos a w Chojnie radni nie przyjęli by budżetu na 2017 rok. W głosowaniu nad projektem 7 radnych była za przyjęciem uchwały, a 6 wstrzymało się od głosu. 

W sali obrad pojawiło się 13 radnych, nie było Bronisława Krzyżanowskiego i Jarosława Klisowskiego.

Na początku sesji na wniosek radnego Pawła Bucyka z porządku obrad został ściągnięty projekt dotyczący sprzedaży bezprzetargowej budynku przy ulicy Narciarskiej w którym znajduje się obecnie siedziba Związku Gmin Dolnej Odry. Radny zwracał uwagę na to, że w projekcie nie ma podanej kwoty za którą obiekt miałby zostać sprzedany. Tym projektem radni zajmą się na kolejnej sesji w styczniu.

Projekt budżetu przedstawiła Maria Dżanojan, która będzie pełniła funkcję skarbnika do czasu powrotu dotychczasowej skarbnik ze zwolnienia chorobowego.Samo głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja. Radni nie zgodzili się na kredyt w rachunku bieżących w wysokości 2 mln zł, został zmniejszony do 1 mln zł.  Dochody w gminie Chojna zaplanowano na kwotę ponad 46 373 694,00 zł a wydatki w kwocie 46 002 135,00 zł, to jedyny budżet gdzie nie ma deficytu a będzie nadwyżka, jest to jednak spowodowane programem naprawczym. Wspomniana nadwyżka w kwocie 371 559,00 zł będzie przeznaczona w całości na spłatę kredytów i pożyczek.

Radni uchwalając projekt budżetu zgodzili się jednocześnie na udział w projekcie budowy ścieżek rowerowych wspólnie z Urzędem Marszałkowskim.22 komentarze:

 1. Brawo radni którzy głosowali dla ścieżek, dla budżetu i przykrecenia smyczy dla burmistrzów!!! Trzy pieczenie na jednym ogniu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Pan Burmistrz Długoborski niezły bystrzacha. Potwierdza radnemu to co jest faktem.
  SPŁACIĆ KREDYT !!! POŻYCZKĄ!!! takie cuda tylko w Chojnie.
  Bardzo dobrze że radni zmniejszyli im ten cały zas....ny kredyt skoro jak słusznie mówili radni Mróz i Bucyk rok w rok powtarza się sytuacja że nasi Mędrcy nie są w stanie spłacać tego cholernego kredytu a całego go przeżerają.
  Nie stać was geniusze to kredytu nie rusze.

  OdpowiedzUsuń
 3. 7 radnych z Chojny, którzy poparli w budżecie na 2017 r, zabezpieczenie środów na drogę rowerową na terenie 4 gmin powiatu gryfińskiego: Strelczuk Mariusz Mróz Piotr Prus Jacek Burak Michał Drapaluk Stanisław Szczapa Patryk Żebrowski Piotr. Mądra i wpływająca na inne inwestycje turystyczne w gminie Chojna. 6 osób się wstrzymało. 2 osoby były nieobecne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mariusz Strelczuk, dobre podejście do otoczenia zewnętrznego w sprawie drogi rowerowej, Piotr Mróz, dobre porozumienie z radną wojewódzką w sprawie dla drogi rowerowej.Jarek Przygoda, dobra praca w "mieście" z sprawie drogi rowerowej. Tylko dlaczego gminą Chojna rządzi czerwona kapela? Szkoda miasta.

   Usuń
  2. A kim jest Jarek Przygoda?

   Usuń
  3. Czy to nie jest radny poprzedniej kadencji popierający burmistrza Fedorowicza i współpracujący z jego zastępcą Długoborskim? Czy to nie ten, co poparł Fedorowicza w kampanii wyborczej? Czy to nie ten, co podnosił rękę za kolejnymi kredytami?

   Usuń
  4. Tak ten sam, dodatkowo to ten który zarówno popierał Adama Fedorowicza i Barbarę Rawecką w wyborach na burmistrza, przez czas swojego radnowania też nic szczególnego nie zrobił,

   Usuń
 4. Teraz pewnie AF zabierze nam nauczycielą no bo gdzieś tego miliona znaleźć trzeba. Tylko my wiemy jaką gechenne przechodzimy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nauczycielom - kompromitujemy się na każdym kroku, a później dziwimy, że społeczeństwo tylko nas krytykuje. Wstyd mi za takich nauczycieli - zawsze powtarzam moim uczniom, że nie powinni zabierać głosu w dyskusji bez racjonalnych argumentów.

   Usuń
 5. Szanowna Redakcjo a gdzie tutaj burza ?
  Normalna dyskusja gdzie radni pytali na tematy inwestycji i o proponowany budżet. Burzliwe to jest w sejmie. Ale jeżeli chce się uzyskać oglądalność to dobry i taki tytuł. Ale ja dałam się nabrać. Brawo 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Adaś z Bucykiem to faktycznie uśmiechają się i wymieniają uprzejmościami :D Oglądanie sesji w Chojnie to prawie jak Wiejskiej w Warszawce

   Usuń
 6. po obejrzeniu tego materiału z sesji uśmiałem się do łez, jak Adaś żali się jak to w pierwszej i obecnej kadencji radni wiążą mu ręce. Szanowny Panie Burmistrzu przypominam, że w drugiej kadencji radni rozwiązali panu ręce i efekt był taki - brak płynności finansowej, brak zdolności kredytowej, program naprawczy, pożyczka z budżetu państwa (w tym czasie uzyskał Pan 22 miliony ze sprzedaży setpolu). Więc zwracam się do radnych żeby nie tylko wiązać mu ręce ale oprócz tego go zakneblować bo ja tych tej ściemy dłużej słuchać nie mogę. Przewodniczący Mróz, wielki chłop, to chyba da sobie radę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram. Dodałbym jeszcze publiczną chłostę ))))

   Usuń
  2. A ja mam pytanie a ilu Radnych jest w naszej Gminie??
   Bo raz po raz przeglądając materiały z sesji widzę tylko jak naszych Burmistrzów pytają ciągle Stec, Mróz, Bucyk i tak w kółko.
   Czy reszta jest potrzebna czy tylko wyciąga rączkę do Gminnej kasy po dietę. Czy naprawdę nie interesuje ich Gmina czy nie mają pojęcia o tym co się dzieje w Gminie. A może mają rolę statystów a to tak też można.

   Usuń
  3. Siedzą i wiążą burmistrza ha,ha

   Usuń
  4. No to czy wybraliśmy odpowiednich radnych pokazuje to jak dbają o interes mieszkańcow wlasnie przez udzial w tych sesjach.
   ale dobrze że go pochamowali ich z tym kredytem. Chociaz powinni ich z nowym godom wyje.....

   Usuń
  5. Może i powinni, ale nie mają takiego prawa. Naród go wybrał i tylko naród może go odwołać ))))

   Usuń
 7. A my naród, dziękujemy Panu Długoborskiemu za pełne elokwencji i dreszczyku emocji wytłumaczenie w relacji z sesji skomplikowanego mechanizmu, instrumentu finansowego jakim jest DEBET. Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ha, ha, ha – ni rak, ni ryba, durak kandyba lub: ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra.
  Przecież w głosowaniu nad zatwierdzeniem budżetu na 2017 rok chodziło przede wszystkim o uniknięcie rozwiązania Rady i nowych wyborów. Bez uchwały budżetowej zakończyłaby się kadencja Rady, Burmistrza.
  Jak zachowali się nasi wybrańcy? Opozycja skompromitowała się po raz kolejny, udając sprzeciw, polegający na wstrzymaniu się od głosowania. Zdrajcy, karnie głosowali za przyjęciem uchwały, zbyt wiele mieli do stracenia? A przegłosowanie zaciągnięcia kolejnej pożyczki było majstersztykiem „czerwonego spadochroniarza” broń boże nie mylić z komandosem. Potrzebowali tego miliona, aby dopiąć budżet, wiedzieli, że będzie cięcie o połowę. Gdyby potrzebowali dwóch milionów złożyliby propozycję na zaciągnięcie pożyczki w wysokości 4 milionów.
  I tak wszyscy odtrąbili zwycięstwo, ciesząc się z utarcia nosa Burmistrzowi. Nie chcielibyście usłyszeć komentarzy ze stolca naszej, lokalnej władzy, to się nie nadaje do druku, co myślą o swoich oponentach.
  Takie działania w gminie - to, jakie w powiecie, województwie, parlamencie RP? Nawet morsy narzekają na brak przerębli. Życzę w Nowym Roku 2017 wszystkim mieszkańcom, wyborcom, spełnienia marzeń tych małych i wielkich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie zakończenie kadencji rady i burmistrza. Jakby nie przyjęli budżetu teraz to przyjeli by w styczniu a jakby nie przyjęli w styczniu to zrobiła by to za nich Regionalna Izba. I do żadnego rozwiązania by nie doszło.
   Zdrajcy jakby chcieli zrobić raz a konkretnie porządek to wspólnie z jaka by ona nie była czy w mniejszości czy słaba opozycja. Mogliby wreszcie zaprowadzić jakis względny porządek. A tak Burmistrz Adam F. Do woli stara sie obrażać radnych na prawo i lewo robiąc ich przy tym w przysłowiowego chu.......

   Usuń
  2. Zapomniałeś dodać do swojej intrygi dziejów, że dwa tygodnie wcześniej, dla zmylenia zapewne twojej czujności podali go do prokuratury :)))))
   Co wy tam palicie???, pytam się cooooo:))))

   Usuń
 9. Radny drapaluk przecież zawsze aktywny i to bardzo

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.