Reklama [góra]

Jarmark Bożonarodzeniowy i I Marsz Świąteczny Nordic Walking


Tak jak w wielu miejscowościach sąsiednich, również w Moryniu w sobotę 17 grudnia br.miał miejsce kiermasz zorganizowany z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 

Gospodarzem był Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu a dodatkową atrakcją jarmarku był I Marsz Świąteczny Nordic Walking, w którym wzięło udział prawie 30 osób. Liczną grupę chodziarzy stanowili seniorzy z Goleniowa z Uniwersytetu III Wieku, którzy przyjechali do Morynia specjalnie na marsz. Do rywalizacji sportowej zagrzewał mocno zespół Niespodzianka z Mieszkowic, grając covery znanych i popularnych utworów polskiej sceny muzycznej. 


Oprócz gościnnego występu zespołu wystąpili soliści i zespoły muzyczne Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu pod okiem instruktor Ewy Kwiecień. Dzieciom bardzo kibicowali rodzice i dziadkowie, którzy mogli usłyszeć młodych wykonawców w pięknych, czasem zupełnie nowych aranżacjach kolęd i piosenek świątecznych.

Podczas samego kiermaszu prowadzona była tradycyjnie sprzedaż pięknych,
wykonanych własnoręcznie ozdób świątecznych, książek dla dzieci i dorosłych oraz potraw
wigilijnych. 


Wśród słodyczy górowały wyjątkowe, malowniczo zdobione pierniki. Można było
również zjeść na miejscu ciepły posiłek, np. barszcz z uszkami czy krokiety, napić się gorącej
kawy i herbaty. Ciepła dodawały wielkie koksowniki ustawione niedaleko straganów, przy których
nawet największy zmarzlak mógł się dogrzać. Otwarcia Jarmarku dokonał Burmistrz Morynia
Józef Piątek który na koniec złożył wszystkim mieszkańcom, wystawcom i uczestnikommarszu
świąteczne życzenia.

Miejski Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w akcji. Dziękujemy opiekunom świetlic wiejskich i środowiskowych, uczestnikom zajęć świetlicowych, Kołom Gospodyń Wiejskich, wszystkim organizacjom, klubom i osobom prywatnym. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji i pracowników Zakładu Gospodarki komunalnej i Mieszkaniowej w Moryniu – za pomoc organizacyjną, Koła LOK-DZIK w Moryniu i OSP w Starym Objezierzu – za zabezpieczenie trasy marszu i pomoc techniczną.

Marta Cacek
Miejski Ośrodek Kultury
w Moryniu


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.