Reklama [góra]

Jest projekt budżetu Chojny, rekordowo niska kwota na inwestycję [video]


Radnym w Chojnie zapoznali się z projektem budżetu gminy na 2017 rok. Prezentacja odbyła się w poniedziałek 5 grudnia po sesji Rady Miejskiej. 

Projekt budżetu omówiła skarbnik gminy Agnieszka Górska (na zdjęciu). Zakłada on dochody gminy w kwocie ponad 46 milionów złotych, w tym 1 mln 410 tys. zł to planowane dochody majątkowe (np. ze sprzedaży nieruchomości gminnych).

Prezentacja przedstawiała jak kształtowały się dochody gminy w ubiegłych latach oraz w obecnym roku. W III kwartale 2016 roku ponad 34 mln 656 tys. złotych dochodu (planowane dochody do końca roku to 43 mln 690 tys. zł.).

Ważniejsze źródła planowanych dochodów budżetu to subwencje z budżetu państwa (ponad 12 mln zł), podatki i opłaty lokalne (ponad 11,5 mln zł), udziały w podatku dochodowym (ponad 6 mln zł) i sprzedaż nieruchomości.

Prognozowane wydatki budżetu kształtują się na poziomie ok 46 mln złotych. Najwięcej pieniędzy pochłania oświata (ponad 15 mln zł), pomoc społeczna (ponad 4 mln zł), administracja (blisko 5 mln zł), gospodarka komunalna (blisko 3 mln zł) oraz kultura i ochrona dziedzictwa narodowego (ponad 1,6 mln zł). Rekordowo niska będzie kwota przeznaczona na inwestycję, będzie to tylko nieco ponad 464 tys. zł.

Gmina Chojna znajduje się obecnie w programie naprawczym.

7 komentarzy:

 1. Więcej niech dadzą na lotnisko dla pana mroza

  OdpowiedzUsuń
 2. Boli???
  Nie dla Pana mroza tylko dla 1300 mieszkańców osiedla lotnisko. Jest ładnie, pozdrowienia z lotniska

  OdpowiedzUsuń
 3. A INNE CZĘŚCI MIASTA TO OD MACOCHY? Pan Mróz już się '' nachapał'' niech da na inne części miasta. Pozdrowienia z innych części miasta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co to ma być za inwestycja ?

  OdpowiedzUsuń
 5. np. nawierzchnia ulic matejki i paderewskiego i-sza kolonia czy pływacka, łyżwiarska lub willowa II-ga kolonia, zeby było też ładnie jak na lotnisku.

  OdpowiedzUsuń
 6. A ul.Browarna i Szewska to już dawno zostały zapomniane przez obecną władzę. Chociaż nawierzchnię by zrobili.

  OdpowiedzUsuń
 7. Inwestycje,czy inwestycję.To ona ma być tylko jedna planowana w tym budżecie ? Ciągle problem z końcówkami.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.