Reklama [góra]

Mistrz kolarstwa zachęca do picia wody


Zdobywca Pucharu Świata w sprincie oraz uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach, Londynie i Rio De Janeiro - Damian Zieliński, kolarz torowy, był gościem Zespołu Szkół w Baniach. Jego wizyta była związana z akcją "Zdrowa Woda". 

Instytut Żywności i Żywienia opublikował najnowsze badania dotyczące otyłości i nadwagi u polskich dzieci oraz dorosłych. Jest bardzo źle. Już ponad 22 proc. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Polsce ma nadmierną masę ciała. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia z 2015 r. 2,3 mld ludzi na świecie ma nadwagę, a 700 mln cierpi na otyłość.

Gwałtowny wzrost częstości występowania otyłości jest wynikiem zmiany nawyków żywieniowych, związanych z nadmiernym spożywaniem tłuszczy zawartych w pokarmach typu Fast - food, a także stanowi efekt zmniejszenia aktywności fizycznej w rozwiniętych, skomputeryzowanych społeczeństwach. Niezdrowy styl życia zwiększa ryzyko chorób.

 Jak radzić sobie z otyłością i zachęcić do aktywnego działania to cel akcji edukacyjnej "Zdrowa Woda" w której udział wzięli uczniowie z Bań. Chodzi o pokazanie młodzieży atutów płynących z picia wody w codziennym życiu. W jej ramach do szkół na terenie województwa zachodniopomorskiego trafiają poidełka oraz bidony dla uczniów, organizowane są spotkania edukacyjne a sportowcy przekonują do zdrowego stylu życia.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.