Reklama [góra]

Awaria na torach, pasażerowie uwięzieni w pociągu


Kolejna awaria na linii kolejowej w kierunku Szczecina. Pociąg w sobotę 3 grudnia około godziny 11 wjechał w uszkodzoną sieć trakcyjną w pobliżu stacji Krzywin Gryfiński (gmina Widuchowa). 

- Uszkodzona sieć znajduje się nad wagonami, pasażerowie nie mogą wyjść z pociągu, jest obawa aby kogoś nie poraził prąd - taką informację otrzymaliśmy od jednego z pracowników spółki Przewozy Regionalne.

Przewody zerwały się, uderzyły w pociąg i wybiły w nim szybę. Uszkodzony skład nie może ruszyć w dalszą drogę - ustaliło Radio Szczecin. Na drugim torze ruch odbywał się bez problemu.

- Po około półtora godziny postoju wypuszczono pasażerów ponieważ podstawiono drugi pociąg na innym torze. W momencie naszego odjazdu pociągiem, awaria była naprawiana przez firmę energetyczną - poinformował nas chwilę po godz. 13 nasz czytelnik i zarazem pasażer pociągu.

Pociąg o numerze 78501 "Regalica" wyjechał z Zielonej Góry o godzinie 7:44, na stację Szczecin Główny miał wjechać o godzinie 11:05. Planowane opóźnienie to 90 minut.

To kolejny taki incydent w tym tygodniu. W czwartek powalone drzewo zerwało sieć trakcyjną nad dwoma torami, pisaliśmy o tym w artykule Zerwana sieć trakcyjna i spore opóźnienia pociągów na linii Szczecin - Kostrzyn

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.