Reklama [góra]

Pogoń Szczecin uruchomi szkółkę piłkarską w Moryniu


Szkółka Piłkarska prowadzona pod patronatem Pogoni Szczecin powstanie w Moryniu. Morzycko podpisało umowę z fundacją Pogoń Szczecin Football Schools. 

- Najważniejsze, że poprawi się jakość szkolenia, a może w przyszłości do Pogoni trafi do nas od Was jakaś perełka - skomentował prezes honorowy Akademii Pogoni Kazimierz Biela

Rozmowy pomiędzy klubem a fundacją trwały kilka tygodni, otworzeniem swojej szkółki w Moryniu był również zainteresowany inny klub z ekstraklasy - Lech Poznań.

- Dla nas to bardzo istotne, że nasz projekt rozwija się i wzmacnia znaczenie Pogoni w regionie - powiedział prezes Pogoni Szczecin SA Jarosław Mroczek. - Ze swojej strony dajemy wiedzę, jak szkolić dzieci według naprawdę wysokich standardów. Będziemy też przeprowadzać szkolenia kadry trenerskiej. Ważne jest też to, że dzieci będą miały możliwość trenować u siebie, na miejscu, ale według dobrych wzorców.

Umowę parafowali przedstawiciele Pogoń Szczecin Football Schools - prezes Rafał Gibczyński oraz manager projektu Grzegorz Matlak, jak również Prezes UKS Morzycko Moryń Radosław Janicki i wiceprezes Czesław Trubicki. Bezterminowa współpraca dotyczy powstania szkółki w Moryniu oraz szkolenia dzieci w wieku 4-12 lat w grupach otwartych. W ramach współpracy ponad 70 dzieci będzie szkoliło się pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

- Liczę, że nawiązaliśmy właśnie długoletnią współpracę, której owoce zbierzemy za kilka, a może kilkanaście lat - skomentował Grzegorz Matlak. - Głęboko wierzę w to, że na naszej wspólnej pracy skorzystają wszyscy zainteresowani, a więc kluby, ale przede wszystkim dzieci.

Źródło, fot.: pogonszczecin.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.