Reklama [góra]

Przedsiębiorcy uważajcie na oszustów


Oszuści rozsyłają wezwania do zapłaty w wysokości 295 zł za, takie pisma otrzymało kilku przedsiębiorców z naszego regionu. Po raz kolejny przestrzegamy mieszkańców, nie dajcie się oszukać. 

Oszuści podszywają się pod Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej (CEIDG), znajduje się tam baza danych wszystkich przedsiębiorców, którzy swoje firmy mają zarejestrowane w Polsce.

- Naciągacze znów grasują na naszym terenie, takie pisma otrzymało wiele osób - informuje nas Maciej Lisiecki, który prowadzi Centrum Motoryzacyjne Lima w Chojnie i Lisim Polu, pokazując skan pisma.

O próbie wyłudzenia pieniędzy informowaliśmy już jakiś czas temu. Na wezwaniu od oszustów znajduje się zapis, że przedsiębiorca powinien zapłacić za wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Firm. CEIDGiF po prostu nie istnieje. Gdy otrzymamy takie pismo, możemy je wyrzucić do kosza.

Istnieje natomiast CEIDG, jest to podmiot firmowany przez Ministerstwo Rozwoju, wpis do rejestru przedsiębiorców jest bezpłatny.

4 komentarze:

 1. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki lub usługę finansową? Kontakt z financialdepartment.online@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko kilku przedsiębiorców to dostało? Wszyscy to dostają, zwłaszcza nowi przedsiębiorcy. Porwać to i do kosza. A swoją drogą- ten proceder trwa już długo, nie rozumiem, dlaczego tak ciężko ich złapać. Chyba, że nikt nie próbuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dostaje to każdy kto zaklada działalnosc, ja dostalem 3 rozne. "CEIDGiF po prostu nie istnieje" - może istnieje i to jest opłata za wpis. "Uczciwa firma, Rzetelna firma, Za zajecie 1 miejsca w czymś tam, itd." to jest to samo. Często można zauważyć złote dyplomy i różne świadectwa, puchary wiszące na korytarzach firm lub gabinetach prezesów. To jest właśnie to.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam to samo przed sobą.Trochę mnie zdziwiła nazwa mojej firmy ,kilka lat temu nieco się zmieniła.To mnie powstrzymało przed płaceniem.Numer konta różni się od tego który ma Pan z Lisiego Pola.To skubańcy.Banki powinny być powiadomione żeby ostrzegać klientów.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.